استعلام قیمت ورق A516

قیمت ورق آلیاژی همان ورق‌های فولادی هستند که تحت عناصر شیمیایی و فیزیکی تغییراتی کرده و متناسب با کاربرد آن در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند. بیشترین ترکیباتی که در ساخت این ورق‌ها به کار می‌رود: گوگرد، فسفر، منگنز و سیلیکون می‌باشد. در منطقه‌هایی که هوا خیلی سرد یا خیلی گرم است قطعا آهن معمولی کاربردی ندارد و به پروژه آسیب وارد می‌شود. پس طراحان و متخصص به فکر ترکیب کردن عناصر مختلف با فولاد افتادند تا سختی، سایش، چقمرگی (چکش خوری) و … آن را افزایش دهند. ساختن این نوع ورق‌های آلیاژی امکان پذیر نبود مگر با انجام عملیات‌های حرارتی که یکی از انواع این ورق‌های آلیاژی ورق A516 است که به عنوان ورق فولاد آلیاژی PVQ516 نیز معرفی شده است.

کاربرد ورق A516 آهن رسان در کجا است

استعلام قیمت ورق A516

مشخصات ورق A516 آهن رسان چیست

این خرید ورق آلیاژی (Alloy carbon steel plate A516) که از ورق فولاد ساخته شده، به این دلیل به آن ورق آلیاژی می‌گویند که مقدار متفاوتی در آن عناصری مانند کربن، منگنز، نیکل، کرم و … به کار رفته است. همانطورکه در بالا گفته شده بیشترین کاربرد آن مخازن جوش است که احتیاج به سختی بالایی دارد. این نوع ورق در چهار دسته یا همان چهارگرید مختلف با خاصیت کشش متفاوت تولید می‌شود. گریدهای آن عبارتند از 55، 60، 65 و 70 است و بالاترین ضخامت هر کدام به ترتیب 305، 205، 205 و 205 می‌باشد. این محصول دارای استانداردهای مختلفی است به عنوان مثال گرید 55 و 65 تحت استاندارد ASTM آمریکا تولید می‌شود. تفاوت گریدهای مختلف در قابلیت عدسی شدن، تحمل فشار و دما، تست ضربه و … است. گرید 70 این محصول در مقایسه با دیگر گرید ها، کیفیت بهتر، جوشکاری و برشکاری راحت تر و در نهایت انعطاف و بیشتری دارد.کشش نقطه مقابل و متضاد فشار وارد کردن است. کشش گرید 70 از انواع دیگر این محصول بیشتر است. همچنین باید اضافه کرد گرید 70 و گرید 60 این محصول به علت نوع خاصی از فولاد و عناصر به کاررفته در تولید آن، بسیار مناسب برای ساخت مخزن‌های گاز LNG_ OPG_ LPG و CNG است.قیمت ورق A516 امروز

تفاوت ورق‌های ایرانی و خارجی در چیست

گفتیم بیشترین کاربرد این محصول در ساخت مخزن‌ها است. شرکت‌های داخلی ساخت مخزن از نوع ورق‌های آلیاژی تولید شده درایران (فولاد مبارکه اصفهان، اکسین اهواز، کاویان مشهد، فولاد گیلان و …) و یا از کشورهای اوکراین، کره جنوبی و چین استفاده می‌کنند. البته تولیدات ایرانی و چینی این محصول به علت ضعیف بودن درصد منگنز از کیفیت خوبی برخوردار نیست.

قیمت ورق‌A516 تحت استاندارد دیگری به نام A516 NACE MRO175 نیز تولید می‌شوند که در مقابل حرارت مقاومت بالایی دارد و بسیار مناسب برای استفاده در صنایع نفت و گاز می‌باشد. بهترین شرکت‌های تولید کننده خارجی این محصول شرکت ایلیچ اکراین، شرکت پوسکو کره جنوبی، شرکت دوفرکو بلژیک و… می‌باشند.

در ادامه باید گفت ترکیب شیمیایی ورق A516 از نظر تحمل حرارت که به ورق آتشخوار معروف است به دو دسته تقسیم می‌شود:

  1. تحمل حرارت تا دمای 585 درجه سانتیگراد
  2. تحمل حرارت تا دمای 1250 درجه سانتیگراد

دسته دوم به فولادهای نسوز و سوپر آلیاژ معروف است که مورد بحث این مقاله نمی‌باشد و اما دسته اول که خود به چند دسته تقسیم می‌شود:

  1. ورق با شماره 1،0481 براساس استاندارد DIN 17155 است که ترکیبات شیمایی آن شامل: 17/0% الی 20/0% کربن، 90/0% الی 125/0% منگنز و با توجه به ضخامت آن تحمل 20 بار فشار را دارد.
  2. ورق با شماره 1،9441 با ترکیبات شیمیایی 17 الی 20 صدم درصد کربن و 90 الی 165 صدم درصد منگنز و توان 30 بار فشار تولید می‌شود.
  3. ورق با شماره 1،9417 که ترکیبات شیمیایی آن کاملا مطابق شماره اول است با این تفاوت که تحمل فشار این محصول 25 بار است.

این ورق‌های آتشخواری به علت استحکام بالایی که برخوردار است برای ساخت مخازن و عدسی‌ها کاربرد زیادی دارد. بیشترین کاربرد آن ساخت دیگ‌های بخار است.

استعلام قیمت ورق A516

قیمت ورق A516 چگونه است

قیمت این ورق‌ها قطعا گرانتر از قیمت ورق آهن معمولی است. قیمت این محصول به چند عامل بستگی دارد که یکی از آنها نوع گرید آن است زیرا هر گرید میزان کشش و استحکام تسلیم آن متفاوت است. به عنوان مثال گرید 7- با توجه به کربن بالایی که دارد از استحکام کششی بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیلی قیمت آن نیز بیشتر است. تفاوت دیگر گریدها که در قیمت گذاری این محصول موثر است، تحمل فشار و دمای خیلی بالا یا پایین، قابل عدسی شدن و استحکام در برابر تست ضربه است. خرید و فروش این محصول خاص یک کار کاملا تخصصی است و مسلما کار هر فروشنده وکاسبی نیست. خرید ورق آلیاژی آتشخوار

ورق 

قیمت ورق a516 gr 70  در وب سایت آهن رسان به نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir ورق a516 گرید 70 قیمت ورق st52 قیمت ورق st52 وارداتی در کانال تلگرامی آهن رسان ورق st52 3 قیمت ورق روغنی قیمت ورق کویل قیمت ورق آهن  قیمت ورق روغنی استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق کاویان در کانال قیمت گذاری آهن رسان  ورق a516 اکسین قیمت ورق کویل نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق a516 gr 70 قیمت ورق st52 آرشیو قیمت ورق سیاه قیمت ورق روغنی استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق رنگی قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق آهن کیلویی  ورق a516 گرید 70 قیمت ورق a516 gr 70 قیمت ورق آهن از وب سایت آهن رسان قیمت آهن کیلویی قیمت قوطی آهن قیمت ورق گالوانیزه تاراز  لیست آهن فروش اصفهان آهن رسان  استعلام قیمت ورق آهن قیمت آهن اصفهان امروز نمودار قیمت ورق سیاه شماره تلفن اهن الات اصفهان بازار بزرگ آهن اصفهان قیمت آهن در کارخانه ذوب آهن اصفهان را با آهن رسان  تجربه کنید.

آیا این محصول قابل بازیافت است ‌

چون قیمت ورق A516 از آلیاژها و عناصر طبیعی مختلفی ساخته شده است کاملا قابل بازیافت بوده و برای محیط زیست ضرری نخواهد داشت و قابل استفاده مجدد می‌باشد. بازیافت این محصول به سه روش نوین: پرس، پرس گیوتین، خرد کردن صورت می‌گیرد.امروزه با توجه به گسترش ساخت وسازها و پیشرفت صنایع، آشنایی با ویژگی‌های این محصول و داشتن اطلاعات در مورد آن، به انتخاب نوع بهتر ورق فولادی برای هدف کاری و سازه خود کمک شایانی می‌کندو بهتر است قبل از اقدام هر گونه پروژه با مشاورین و متخصصین این امر مشورت نمایید.