به روزرسانی قیمت ورق A283

قیمت ورق A283 آهن رسان

قیمت ورق آلیاژی مخزنی در بازار بر اساس گرید و وزن آن محاسبه می شود البته کارخانه سازنده نیز نقش مهمی در قیمت محصول فولادی دارد. ورق آلیاژی A283 به خاطر ویژگی های بسیار خوبی که دارد و بیشتر برای ساخت مخازن استفاده می شود با نام ورق مخزنی معروف است. برای خرید ورق آلیاژی A283 در بازار آهن کارخانه های داخلی از جمله فولاد مبارکه و اکسین اهواز مهم‌ترین تولید کننده های این محصول به شمار می روند. شما می توانید لیست قیمت روزانه محصولات فولادی را در سایت ما مشاهده کنید و سفارش خود را به صورت آنلاین اعلام بفرمایید کارشناسان فروش ما در کوتاه ترین زمان ممکن با استفاده از باربری مطمئن سفارش شما را ارسال خواهند کرد که با کمترین قیمت ها و کیفیت مناسب همراه خواهد بود.

مقدمه ای بر ساخت ورق فولادی

ورق فولادی کاربرد زیادی در زندگی بشر دارد فولاد استحکام و سختی بالایی دارد و در شرایط مختلف مقاومت خوبی از خود نشان می دهد به خصوص اگر ترکیب شیمیایی آن دستکاری شده و آلیاژ فولاد ساخته شود. ورق فولادی محصولی است که به صورت چهار گوش در ابعاد طولی و عرضی و در ضخامت های استاندارد ساخته می شود کارخانه های فولاد برای ساخت ورق از فرآیند هایی مثل نوردکاری استفاده می‌کند که در آن مواد اولیه فولاد به شکل شمشال یا تختال و یا شمش فولادی وارد کوره شده و در آنجا در دمای بالا حرارت داده می‌شوند سپس فولاد داغ و حرارت دیده را نورد می کند یعنی بین غلتک های عمودی و افقی تحت فشار و کشش قرار داده تازه قامتان کم و طول و عرض آن افزایش پیدا کند. در واقع برای ساخت ورق از غلتک کاری فولاد داغ و در حال ذوب استفاده می‌شود تا شکل‌دهی آن آسان تر باشد سپس وقتی ورق ساخته شد و به ابعاد و ضخامت مورد نظر رسید آن را در طول های لازم برش کاری کرده و در دمای اتاق به آرامی سرد می‌کند. این روش که گفته شد به نام روش نورد کاری گر نامیده می‌شود و ورقی که به این روش تولید می‌شود را به نام ورق گرم می‌شناسند و معمولاً ورق آلیاژی به روش نورد گرم ساخته می شود. ورق گرم پس از تولید ظاهری کثیف آلوده که در پوست شده دارد زیرا در دمای بالا از کاری می شود و احتمال اکسید آن در دماهای بالا وجود دارد. به همین دلیل است که معمولاً ورق های گرم را پس از تولید اسید شویی می‌کنند تا تمیز و براق و صاف و صیقلی شود. البته فرایند اسید شویی نه تنها برای زیبایی ظاهری و برق که برای افزایش طول عمر و ماندگاری آن نیز مؤثر است.

به روزرسانی قیمت ورق A283

روش دیگری که برای ساخت انواع ورق فولادی مورد استفاده قرار می گیرد نوردکاری سرد نام دارد که در آن محصول نیمه آماده را در دمای اتاق یعنی در حالت سرد نورد می‌کنند یعنی بین غلتک های مختلف و قوی تر نسبت به حالت گرم تحت فشار و کشش قرار داده تا به شکل مقطع فلزی مورد نظر تبدیل شود. طبیعی است که جنس فولاد و نوع غلتک ها در دو روش گرم و سرد با هم تفاوت دارد زیرا در روش سرد نیاز به فشار و کشش بسیار زیادی است و طبیعتاً باید نوع محصولات نیز با هم تفاوت داشته باشد همچنین قیمت ورق فولادی گرم نورد و قیمت ورق فولادی سرد با هم تفاوت دارند زیرا از نظر ویژگی های فنی با هم فرق دارند.

ورق آلیاژی A283  آهن رسان چگونه ساخته می شود

این یک ورق فولادی است که از دستکاری در ترکیب شیمیایی آن حاصل شده است ورقه فولادی معمولی ویژگی های معمولی دارد و در شرایط سخت و دشوار تاب آوری پایین اما ورق آلیاژی در برابر شرایط سخت مقاوم تر و استحکام آن بالاتر است بنابراین کاربردهایی مثل ساخت مخازن لوله های تحت فشار ساخت قطعات صنعتی ماشین آلات سنگین جلسه‌ها بالابرها نگهدارنده ها تیر ورق‌ها هاش های سنگین و بسیاری از موارد خاص دیگر به ورق فولادی آلیاژی نیاز دارند. ورق آلیاژی A283 که شباهت بسیار زیادی به ورق آلیاژی A516 از نظر ویژگی های فنی و ترکیب شیمیایی دارد، ترکیبی است از عنصر کربن منگنز گوگرد فسفر و مس. این ورق آلیاژی در ۴ استاندارد مختلف ساخته می شود که این ۴ استاندارد تنها در مقدار عنصر کربن با هم تفاوت دارد و همین تفاوت باعث می‌شود که گریدهای مختلف ورق آلیاژی A283 در میزان استحکام تسلیم و استحکام کششی یعنی در خواص مکانیکی نیز با هم فرق داشته باشند.

استاندارد ورق A283 کربن سیلیسیم منگنز گوگرد فسفر مس تنش تسلیم ksi استحکام کشش ksi
A 0.14% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2% 24 45-60
B 0.17% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2% 27 50-65
C 0.24% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2% 30 55-75
D 0.27% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2% 33 60-80

به روزرسانی قیمت ورق A283

ورق

قیمت ورق کربن در وب سایت آهن رسان  به نشانی www.ahanresan.ir  قیمت ورق st52 ورق st52 کاویان ورق آلیاژی st52 قیمت ورق st37 ورق st 37 قیمت ورق st37در کانال تلگرامی آهن رسان اصفهان ورق st37 2   قیمت ورق آهن قیمت نبش و ناودانی قیمت قوطی آهن قیمت آهن قیمت آهن فایکو قیمت آهن کیلویی قیمت آهن ساختمان سازی نمودار قیمت ورق سیاه در کانال آهن رسان  لیست آهن فروش اصفهان قیمت میلگرد سایز 8 قیمت آهن در کارخانه ذوب آهن اصفهان قیمت آهن اصفهان شماره تلفن اهن الات اصفهان قیمت قوطی آهن قیمت میلگرد  انبار آهن رسان  ورق a283 چیست قیمت ورق a283 gr c قیمت آهن فایکو قیمت ورق st52 آهن آنلاین قیمت ورق a516 قیمت قوطی آهن قیمت ورق آهن  ورق a283 چیست قیمت ورق a283 gr c قیمت ورق گرم فولاد مبارکه قیمت ورق st52 قیمت ورق کاویان قیمت آهن فایکو قیمت آهن کیلویی  قیمت ورق آهن قیمت قوطی آهن قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت آهن اهواز قیمت آهن دست دوم قیمت روز آهن در وب سایت آهن رسان بارگذاری شده است.

ورق آلیاژی A283

از آن جهت که بیشتر در ساخت مخازن مورد استفاده قرار می‌گیرد به نام ورق مخزنی معروف است. این محصول در تمام کارخانه‌های تولید نمی‌شود زیرا ترکیب شیمیایی خاصی دارد که به همین دلیل بخشی از نیاز بازار از طریق کارخانه های مطرح داخلی همچون فولاد مبارکه کاویان و اکسین اهواز و بخشی از نیاز بازار از طریق واردات کشورهایی مثل چین روسیه اکراین کره هند بلژیک و آلمان تأمین می‌شود. هنگام خرید ورق آلیاژی A283 باید حتماً در مورد گرید یا استاندارد آن اطلاعات خوبی داشته باشید همچنین کارخانه سازنده باید معتبر باشد به علاوه شما باید وزن و ابعاد ورق را دقیقه مشخص کنید. قیمت ورق A283 بر اساس استاندارد آن با هم تفاوت دارد ورق وارداتی با ورق آلیاژی A283 کارخانه فولاد مبارکه قیمت هم تفاوتی با هم خواهند داشت. ورق آلیاژی نوع A283_Gr C در منطقه خاورمیانه رایج تر بوده و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد این ورق دارای میزان استحکام تسنیم ۲۰۵ و میزان استحکام کششی ۳۸۰ را ۵۱۵ مگاپاسکال طبق استاندارد آمریکا می‌باشد. کاربرد مهم آن در ساخت انواع اسکلت سازه کشتی و قطعات ماشین آلات صنعتی است. از ویژگی‌های مهم A283_Gr C استحکام کششی و جوشکاری مناسب آن است.ورق آلیاژی انواع مختلفی دارد که می‌توان به ورق آلیاژی A516 ورق آلیاژی دریایی و ورق آلیاژی هاردوکس، ورق آلیاژی نسوز، ورق آلیاژی مقاوم به دمای پایین، ورق A283، ورق آلیاژی دیلیدور، ورق mo40,ck45,st44, اشاره نمود.