محاسبه قیمت ورق st52

قیمت ورق st52 آهن رسان

یکی از مهم‌ترین ورق های ساختمانی و صنعتی در بازار ورق سیاه ST52 نام دارد این ورقه فولادی از ویژگی‌های بسیار خوبی همچون استحکام کششی جوش پذیری و ماشین‌کاری بالا برخوردار می باشد. ورق ST52 از انواع ورق های آلیاژی کم کربن به شمار می رود. در این دسته انواع فولاد از St33 تا ST52 وجود دارد. قیمت ورق ST52 بر اساس وزن روش ساخت استاندارد کارخانه سازنده ابعاد و ضخامت مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای خرید ورق فولادی استعلام فوری قیمت می توانید در سایت ما نیست مقاطع فولادی را به صورت روزانه دریافت کنید اطلاعات کاملی از محصولات را مشاهده نمایید.

مشخصات ورق ST52

چقدر با انواع فولاد آشنایی دارید فولادهای کم کربن را می شناسید آلیاژهای فولاد چه ویژگی هایی دارند و چگونه از هم تمیز داده می‌شوند در مورد سؤال اول پاسخ این است که فولادهای کم کربن همان طور که از نامشان پیداست درصد و میزان کربن موجود در ترکیب شیمیایی آن‌ها کم است نگاهی بیندازیم به آلیاژ فولاد که از آهن ساخته می‌شود فولاد به طور کلی دارای کمتر از دو درصد کربن است و فولادهای کم کربن در برابر این دو درصد مقدار بسیار کمی کربن دارند حجم مصرف فولاد در پروژه‌های ساز های ساختمانی و عمرانی باعث می‌شود که کم بشود و بنابراین فولادهای کم کربن نقش مهمی در کم کردن هزینه‌ها دارند در این حال این موضوع فولادها دارای استحکام و شکل پذیری بسیار خوبی هستند ورق ST52 نوع فولاد کم کربن دارای استحکام و شکل پذیری بالایی است.

محاسبه قیمت ورق st52

در کاربردهای ساختمانی شکل پذیری فولاد بسیار اهمیت دارد و قرار است طی ۵۲ هم شکل پذیری بالایی دارد و هم تحمل وزن آن بسیار بالا است زیرا عناصری مثل سیلیسیوم و منگنز را در ترکیب شیمیایی خود دارد مشخصات دیگر این ورق خاصیت ارتجاعی بودن و استحکام بالای آن است که در برابر ورق‌های فولادی هم رده خود همچون ST37 و st44 از خاصیت ارتجاعی بالاتری برخوردار است. از مزیت ها و ویژگی‌های دیگر ورق سیاه است ۵۲ می توان به خاصیت جوشکاری آن و استحکام بالای آن در عملیات حرارتی اشاره کرد اما خواص مکانیکی ورق ST52 کدام هستند و چگونه به وجود می آیند؟ برای پاسخ دادن به این سؤال لازم است تا تک تک عناصر و البته مهم‌ترین عناصر سازنده ترکیب شیمیایی فولاد ST52 را بشناسیم و در مورد هر یک از اطلاعات کاملی به دست آوریم.

این فولاد دارای 0.045% فسفر، 0.045% گوگرد، 0.55% سیلیسیم، 0.24% کربن و 1.6% منگنز، مقدار ناچیزی در حد 0.03% نیوبیوم، 0.03% تیتانیوم و کمتر از 0.05% وانادیوم دارد. فلز پایه در این فولاد کربن می باشد بنابراین از خواص مکانیکی آن می توان به میزان تنش تسلیم ۳۵۵ نیوتن بر میلی‌متر مربع، میزان مقاومت کششی ۴۹۰ تا ۶۳۰ نیوتن بر میلی‌متر مربع، چگالی ۸ گرم بر سانتی متر مکعب ضریب الاستیسیته ۲۱۰۰۰۰ نیوتن بر میلی‌متر مربع، درصد ازدیاد طول شکست ۲۲, دمای فورجینگ ۸۵۰ تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد، دمای تمپرینگ و دمای سخت شدن ۸۶۰ تا ۸۹۰ درجه سانتی گراد است. به طور کلی ورق ST52 دارای خاصیت ماشین‌کاری و فلزکاری خوب دارای خاصیت شکل‌دهی در حالت سرد خوب دارای خاصیت ارتجاعی بالا دارای قابلیت جوش پذیری بالا دارای استحکام خمشی و پیچشی بالا و دارای تحمل وزن بالا می باشد.

خرید ورق سیاه ST52 نرخ کف بازار

برای خرید ورق ST52 با قیمت مناسب می توانید با ما تماس بگیرید تا محصولات خود را به نرخ کارخانه و قیمت که بازار به شما معرفی کنیم. قیمت ورق سیاه صنعتی بر اساس ویژگی های مکانیکی و فیزیکی آن همچون طول و عرض ابعاد و ضخامت استاندارد ساخت و کارخانه سازنده تعیین می‌شود و شما می‌توانید قیمت ورق فولادی را در انواع مختلفی از کارخانه های متفاوت به صورت لیست بار در سایت ما مشاهده کنید که به صورت روزانه پیروز می شوند. قبل از خرید ورق فولادی توجه به نکاتی ضروری است ما این نکات را به شما خواهیم گفت. نرمالیزه کردن فرآیندی حرارتی است که در آن کیفیت ورق و استحکام آن تقویت می‌شود ورق های فولادی ST52 معمولاً نرمالیزه می‌شوند و شما می‌توانید این عمل را با علامت n در مقابل نام فولاد مشاهده کنید بنابراین اگر st52-3n راه بر روی مشخصات ورق فولادی مشاهده کردید به این معنا است که این یک ورق فولادی ST52 درجه ۳ است که نرمالیزه شده است. موضوع مهم دیگر تست UT می باشد که حتماً باید برای ورق‌های فولادی ST52 با ضخامت بیشتر از ۵۰ میلی‌متر انجام شده باشد. به این تست آزمایش التراسونیک گفته می شود که در آن امواج صوتی با فرکانس بالا را به درون ورق فولادی هدایت کرده و مشکلات و عیب های سطحی و زیر سطحی آن را مشخص می کنند. مشکلات و عیب های رایج در ورق های فولادی شامل ترک تورق عیچب انقباضی حفره‌ها ترکیدگی پوست پوسته شدن ها خیلی از و فرج و پیوستگی ناقص، است اگر هریک از این مشکلات در ورق فولادی وجود داشته باشد کیفیت آن دچار مشکل شده و کارایی لازم را نخواهد داشت.

محاسبه قیمت ورق st52

قیمت ورق فولاد ST52 آهن رسان

قیمت ورق فولادی ST52 بر اساس وزن آن و ویژگی‌های دیگر مربوط به آن مشخص می‌شود اما همیشه موضوعات و عواملی بودند که بر قیمت‌ها تأثیرگذار هستند در بازار آهن آلات مثل قیمت نفت قیمت مواد اولیه قیمت دلار نرخ ارز خارجی هزینه حمل و نقل هزینه حامل‌های انرژی شرایط آب و هوایی و فصلی شرایط سیاسی مهم منطقه‌ای و جهانی قیمت آهن اسفنجی قیمت گندله قیمت آهن قراضه و بسیاری از موارد دیگر همچون میزان تقاضا در بازار بر قیمت‌ها تأثیر می‌گذارند همین موضوعات باعث می‌شود تا گاهی شاهد نوسانات شدید قیمت در بازار باشیم اگر می خواهید برای خرید ورق صنعتی اقدام نمایید حتماً با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید تا قیمت‌های ثابت و مناسب را به شما ارائه دهند.

قیمت ورق صنعتی

قیمت ورق 50 گالوانیزه در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق اکسین st37 قیمت پلیت در کانال محصولات آهن رسان  قیمت ورق کاشان قیمت ورق کرکره ۶۰ قیمت ورق گرم فولاد مبارکه قیمت ورق کاویان  محاسبه آنلاین وزن ورق استیل قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق st52 وارداتی محاسبه وزن ورق گالوانیزه مشخصات ورق st52 قیمت ورق سیاه 1.5 میل نمودار قیمت ورق سیاه در کانال واتساپ آهن رسان  قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق گیلان قطعات محاسبه وزن ورق گالوانیزه محاسبه آنلاین وزن ورق استیل ورق st52 کاویان مشخصات ورق st52 نمودار قیمت ورق سیاه قیمت st37 قیمت ورق st37 فولاد مبارکه قیمت ورق آهن صنعتی نمودار قیمت ورق سیاه قیمت محصولات فولاد مبارکه ورق مشکی قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان در وب سایت آهن رسان قیمت ورق سیاه آهن مشخصات ورق st52 قیمت ورق st52 وارداتی ورق st52 چیست قیمت ورق سیاه آهن نمایندگی فروش ورق st52 ورق st52 کاویان قیمت ورق گیلان قطعات قیمت جهانی ورق روغنی در کانال تلگرامی آهن رسان نشر داده شده است.

کاربردهای ورق ST52

بر اساس ویژگی‌های هر ورق فولادی می‌توان کاربردهای آن را مشخص نمود ویژگی‌هایی که برای ورق فولادی ST52 مطرح شد کاربرد آن را هم در زمینه ساختمان و هم در زمینه صنایع دیگر روشن می‌سازد. می‌دانیم که ورق ST37 به نام ورق سیاه معمولی در بازار شناخته می شود اما به خاطر شباهت این ورق از نظر ترکیب و ساختار به ورق ST52 ورق فولادی ST52 نیز به نام ورق سیاه صنعتی شناخته می‌شود. ورق ST52 برای ساخت انواع تسمه و چهار پهلو برای ساخت قطعات ماشین آلات و تجهیزات موبایل جرثقیل شاسی پل مخازن لوله های تحت فشار در خودروسازی برای ساخت ریل همچنین برای استفاده در ساختمان سازی و پروژه‌های عمرانی و سازی مورد استفاده قرار می گیرد.