گالینگ چیست؟

اصطکاک می تواند یکی از ناامیدکننده ترین عواملی باشد که می توان در آن در فلزکاری کنترل کرد. این می تواند باعث گرمای بیش از حد ، لبه ها و ابزار فرسوده و قطعات ضبط شده شود گالینگ چیست . همچنین می تواند باعث جگر زدن شود. به منظور جلوگیری از گالینگ ، مهم است که درک کنیم این چیست ، چه عواملی باعث ایجاد آن می شود ، چه مواد بیشتری حساس هستند و روش هایی که می توانند برای کاهش یا از بین بردن اثرات آن استفاده شوند.

قیمت میلگرد بافق یزد در مشهد

گالینگ چیست؟

قیمت تیرآهن شاهین بناب در تهران

گالینگ نوعی سایش است که می تواند باعث شود ناخواسته یک فلز به فلز دیگری که با آن در تماس است بچسبد. این می تواند منجر به جدا شدن فلز از م theلفه ای شود که در ابتدا به آن متصل شده بود. گالینگ چیست گالینگ معمولاً خیلی سریع اتفاق می افتد ، نه بعد از تعداد زیاد چرخه ، اگرچه چرخه های اضافی پس از جوش زدن می تواند به مواد آسیب بیشتری برساند.

قیمت تیرآهن خوزستان در مشهد

گاهی اوقات گالینگ می تواند در سطح میکروسکوپی اتفاق بیفتد ، در حالی که در موارد دیگر گالینگ ممکن است باعث ساییدگی فلز بزرگ ، به راحتی قابل مشاهده در اجزایی مانند پیچ ​​و مهره یا پیستون شود. جراحی میکروسکوپی ممکن است به طور کامل سودمندی جز component فلزی را از بین نبرد اما برای عملیات با تلرانس شدید ، حتی جوشکاری میکروسکوپی نیز می تواند برای شکست عملکرد کافی باشد.

قیمت ورق سیاه روغنی

گالینگ همچنین به دلیل چسبندگی که ایجاد می کند با سایر اشکال سایش متفاوت است. اکثر اشکال دیگر سایش شامل فرسایش یک فلز در نتیجه تماس با ماده دیگر است ، با این حال ، جوش خوردن باعث می شود که فلز به ماده دیگری که در تماس است بچسبد.

قیمت ورق رنگین بازار

چه عواملی باعث گالینگ می شود؟

گالینگ در نتیجه زیاد بودن اصطکاک برای ایجاد سایش چسب اتفاق می افتد. به طور معمول ، این اتفاق زمانی رخ می دهد که دو یا چند فلز تحت بارهای بسیار زیاد با یکدیگر در تماس باشند. گالینگ چیست گالینگ همچنین مستلزم این است که ماده شکل پذیر باشد و دارای ساختار بلوری باشد که باعث جذب منسجم شود. بسیاری از فلزات این دو ویژگی را دارند به همین دلیل است که غالباً جوش زدن روی مواد فلزی ایجاد می شود.

کانالهای فولادی ضد زنگ سفارشی

یکی دیگر از نیازهای مهم برای ایجاد گال ، اصطکاک زیاد است. اصطکاک انرژی لازم برای ایجاد چسبندگی را فراهم می کند.

 

وقتی هر سه م componentsلفه این اجزا وجود داشته باشند – اصطکاک ، شکل پذیری و جاذبه منسجم – ممکن است جرقه زنی ایجاد شود. این بدان معناست که گالینگ اغلب می تواند بر روی فلزات نرمتر در تماس تحت بار زیاد تأثیر بگذارد. گالینگ چیست

تجارت و انتخاب ساختمان فلزی

چه فلزاتی بیشتر در معرض جراحی هستند؟

فلزاتی مانند آلومینیوم و فولادهای زنگ نزن آستنیتی دو از برجسته ترین فلزاتی هستند که با مشکلات جرقه زنی روبرو هستند. مواد سخت شده مانند فولادهای ابزار و فولادهای زنگ نزن مارتنزیتی احتمالاً کمتر دیده می شود.

 

چه زمانی جراحی رخ می دهد؟

کاربردهایی که با فلزات شکل پذیر در اثر اصطکاک زیاد با یکدیگر قرار می گیرند ، اغلب مستعد ابتلا به گال هستند. اتصالات اتصال دهنده های فولادی ضد زنگ و آلومینیوم از متداول ترین موارد گالینگ هستند. گالینگ چیستاین امر به دلیل نیروی اصطکاک است که اتصال دهنده ها هنگام لغزش دچار آن می شوند. هر نوع ماشین آلات فلزی که تحت اصطکاک بیش از حد قرار بگیرند نیز در معرض خطر جراحی قرار دارند.

 

چگونه می توان جلوی گالینگ را گرفت؟

چندین روش عالی برای جلوگیری از جراحی وجود دارد:

 

فلزی را انتخاب کنید که خیلی مستعد آن نباشد ، مانند یک فولاد ابزار سخت شده.

با استفاده از روان کننده میزان اصطکاک را کاهش دهید.5 سؤال درباره پانچ ورق

با انتخاب یک نخ درشت ، میزان اصطکاک را در برنامه های اتصال دهنده های رشته ای کاهش دهید.

از تمیز بودن سطح تماس با فلز اطمینان حاصل کنید ، زیرا باقی مانده ها همچنین می توانند اصطکاک را افزایش دهند که منجر به جرم زدن می شود.

درج هلی کوئیل همچنین ممکن است در کاهش جوش اتصال دهنده ها در فلزات مانند آلومینیوم موثر باشد.

کاهش بار وارده بر روی سطوح تماس با فلز نیز می تواند باعث مهار گالینگ شود.

 

سوپرمارکت های فلزی

 

سوپرمارکت های فلزی بزرگترین تامین کننده فلز کم حجم در جهان با بیش از 90 فروشگاه آجر و ملات در سراسر ایالات متحده ، کانادا و انگلستان است. ما متخصص فلز هستیم و از سال 1985 خدمات و محصولات با کیفیت مشتری ارائه می دهیم. گالینگ چیست فولاد نسوز و ساختمانی

 

 

در سوپرمارکت های فلزی ، ما طیف گسترده ای از فلزات را برای کاربردهای مختلف عرضه می کنیم. سهام ما شامل: فولاد ضد زنگ ، فولاد آلیاژی ، فولاد گالوانیزه ، فولاد ابزار ، آلومینیوم ، برنج ، برنز و مس است.

 

فولاد نورد گرم و سرد ما در طیف گسترده ای از اشکال از جمله: میله ، لوله ، ورق و صفحه در دسترس است. ما می توانیم فلزات را به مشخصات دقیق شما برش دهیم. گالینگ چیست

 

 

امروز از یکی از 85+ مکان ما در آمریکای شمالی دیدن کنید.آشنایی با انواع پروفیل