آیا فولاد شما برای اهداف مناسب است؟ تجزیه و تحلیل های XRF ممکن است در یافتن پاسخ کمک کنند

قیمت میلگرد بافق یزد در مشهد

 

فولاد و سایر فلزات از عناصر آلیاژی مانند مقاومت ، شکل پذیری و مقاومت در برابر خوردگی بدست می آورند. افزودن مواد آلیاژی فرآیندی پیچیده است. برای اینکه محصول نهایی مطابق انتظار عمل کند ، باید ترکیبات مناسبی با درصدهای مناسب اضافه شود. سایر مواردی که می توانند بر یکپارچگی فولاد و سایر فلزات تأثیر بگذارند شامل تردی ، عناصر ولگردی و در صنعت فرآوری هیدروکربن ، ناخالصی های موجود در فولاد یا روغن است. برخی از این مشکلات ممکن است با تجزیه و تحلیل های XRF قابل حمل شناسایی شود. آیا فولاد شما برای اهداف مناسب است؟ آشنایی با میز جوش

قیمت تیرآهن شاهین بناب در تهران

 

تردی هیدروژن

قیمت تیرآهن خوزستان در مشهد

Phys.org از مشکل شکنندگی آلیاژهای هیدروژن گزارش می دهد که منجر به شکست های فاجعه باری در پروژه های بزرگ مهندسی و ساختمانی شده است. پروفسور راجر وپف ، رئیس مرکز میکروسکوپی و میکروآنالیز دانشگاه کوئینزلند ، در حال هدایت یک پروژه تحقیقاتی بین المللی برای تولید آلیاژهای فولاد و فلزات نسل بعدی مقاوم در برابر تردی هیدروژن است.

قیمت ورق سیاه روغنی

وی گفت: “نسل فعلی این فلزات می تواند دچار تردی هیدروژن شود ، جایی كه به دلیل ورود تصادفی هیدروژن در حین ساخت و فرآوری ، شكننده و شكننده می شود.” “یک نمونه اصلی از شکنندگی آلیاژها در سال 2013 اتفاق افتاد ، زمانی که پیچ و مهره ها در دهانه شرقی پل سانفرانسیسکو-اوکلند آزمایش در حین ساخت را از دست دادند. همکاری تحقیقاتی ما ، برای اولین بار ، هیدروژن را در فولادها و آلیاژها بومی سازی و تجسم کرده است. این برای توسعه آلیاژهای جدید با مقاومت بیشتر ضروری است. ” این تحقیق در Science منتشر شده است. آیا فولاد شما برای اهداف مناسب است؟ گالینگ چیست؟

قیمت ورق رنگین بازار

آلاینده ها و ناخالصی ها

کانالهای فولادی ضد زنگ سفارشی

حوادث در صنعت پالایش می تواند در اثر خوردگی لوله کشی و تجهیزات ساخته شده از آلیاژ فلز اشتباه یا ماده ای باشد که مشخصات آن را ندارد. خوردگی لوله همچنین می تواند در اثر ناخالصی های موجود در روغن ایجاد شود. 6 ماده خورنده ای که می توان در روغن خام یافت ، مقاله ای در زمینه Corrosionpedia است که ناخالصی های غالباً موجود در نفت خام را توصیف می کند و می تواند باعث خوردگی در خطوط لوله ، کشتی ها و تجهیزات تصفیه خانه شود. (مقاله چگونگی استفاده یک مشتری از تست PMI از فولاد ضد زنگ 347 را بخوانید تا نشان دهد تفاوت اساسی لوله ها در “تحویل” در مقابل “در حال جوشکاری” وجود دارد). آیا فولاد شما برای اهداف مناسب است؟ 5 سؤال درباره پانچ ورق

 

عناصر ولگرد

 

عناصر ولگردی که به طور معمول در غلظت های پایین تر یا مقدار کمی مشاهده می شوند ، به طور کلی به عنوان مواردی تعریف می شوند که عمداً اضافه نشده و با فرآیندهای متالورژی معمولی نمی توانند به طور کامل حذف شوند. تولیدکنندگان باید از عناصر ولگرد در مواد اولیه ورودی خود آگاه باشند زیرا حتی یک دقیقه حضور برخی از فلزات نادرست در آلیاژ باعث تغییر ترکیب می شود و می تواند کیفیت نامطلوبی ایجاد کند ، مانند نقص سطح یا شکنندگی در محصولات نهایی. طبق یک گزارش آزمایشگاه ملی فیزیکی ، “آلیاژهای مس و نیکل به دلیل افزایش دبی ، بسیار نجیب تر می شوند و بیشتر خورد می شوند …” این مسئله برای تولیدکنندگان صنایع خودروسازی ، هوا فضا ، دریایی و تجهیزات پزشکی که باید اطمینان حاصل کنند که محصولات نهایی خود به راحتی خورده نمی شوند ، کاملاً مشکل ساز خواهد شد. آیا فولاد شما برای اهداف مناسب است؟

 

بهترین روشهای امروزی شامل آزمایش 100٪ از مواد مهم به عنوان بخشی از برنامه تضمین کیفیت / کنترل کیفیت (QA / QC) است. بسیاری از تولیدکنندگان ، به ویژه تاسیسات ISO 9000 ، از تجزیه و تحلیل های قابل حمل XRF در کل امکانات برای بررسی کیفیت هنگام ورود فلز ، پس از طبقه بندی فلزات و برای تجزیه و تحلیل نهایی قبل از آشنایی با انواع پروفیل خروج محصول نهایی از تاسیسات ، استفاده می کنند. در حقیقت ، پیشرفت در فناوری دستی XRF تا حدی گسترش یافته است که تحلیلگرهای امروزی قادر به تفکیک گریدهای آلیاژ هستند که از نظر ترکیب تقریباً یکسان با یکدیگر هستند. آیا فولاد شما برای اهداف مناسب است؟