جوشکاری گل میخ چیست؟

قیمت میلگرد بافق یزد در مشهد

قیمت تیرآهن شاهین بناب در تهران

مردی یک قطعه فلز را روی میز جوش جوش می دهد.

هنگام تحقیق درباره برخی از فرایندهای مختلف جوشکاری ، ممکن است با جوشکاری گل میخ مواجه شوید. توسط شرکتهای تولیدی اغلب برای نصب اتصال دهنده بر روی یک شی یا سطح فلزی استفاده می شود. گرچه به دلیل شباهت های آن به جوشکاری با فلش ، برخی تصور می کنند که جوشکاری گل میخ فقط نام دیگری برای جوشکاری فلش است. مسلماً ، هر دو فرآیند جوشکاری نیازی به استفاده از فلز پرکننده ندارند ، اما لزوماً یکسان نیستند. بنابراین ، جوشکاری گل میخ دقیقاً چیست؟ جوشکاری گل میخ چیست؟

 

قیمت تیرآهن خوزستان در مشهد

مروری بر جوشکاری گل میخ

جوشکاری گل میخ یک فرآیند جوشکاری است که شامل استفاده از قوس الکتریکی برای اتصال اتصال دهنده به یک شی fast یا سطح فلزی است. اعم از اتصال ناخن ، پیچ ، مهره یا هر نوع اتصال دهنده دیگر – از جمله اتصال دهنده های رزوه ای یا نخ دار – احتمالاً می تواند با استفاده از جوشکاری گل میخ به یک شی یا سطح فلزی متصل شود. حتی اتصال دهنده های ویژه ای وجود دارد که به طور خاص برای جوشکاری گل میخ طراحی شده اند. به عنوان مثال مهره های جوشکاری دارای یک فلنج کشیده با فلز اضافی هستند که وقتی در معرض گرمای قوس الکتریکی قرار می گیرند ، ذوب می شوند. جوشکاری گل میخ چیست؟

قیمت ورق سیاه روغنی

قیمت ورق رنگین بازار

مزایای جوشکاری گل میخ

جوشکاری گل میخ مفید است زیرا برای نصب اتصال دهنده بر روی یک شی metal فلزی به روشهای سنتی نیاز ندارد. به عنوان مثال ، به جای سوراخ کردن پیچ و مهره روی یک شی object فلزی ، یک شرکت تولیدی می تواند آن را با استفاده از قوس الکتریکی متصل کند. با گرم شدن اتصال دهنده ، مقداری از فلز سطح فلز می شود. سپس می توان اتصال دهنده را در موقعیت مناسب دستکاری کرد ، پس از آن اجازه می یابد تا خنک شود. به محض خنک شدن اتصال دهنده و همچنین شی object فلزی ، اتصال دهنده به جسم متصل می شود. فولاد ضد زنگ سفارشی برای کارخانه لبنیات

ورق ها آلومینیوم شفاف

2 نوع جوشکاری گل میخ

نحوه کارکرد Bender / Cutter دستی MBC-16B

دو نوع اصلی جوشکاری گل میخ وجود دارد: قوس کشیده و تخلیه خازن. در جوشکاری گل میخ قوس کشیده ، هر دو شی فلزی و اتصال دهنده با استفاده از قوس الکتریکی گرم می شوند. طبق ویکی پدیا ، اتصال دهنده به عنوان یک الکترود عمل می کند به طوری که قادر به ذوب شدن و اتصال به صفحه صاف روی شی metal فلزی است. جوشکاری گل میخ کشیده شده به قطب بسیار خاصی نیاز دارد. برای آلومینیوم ، از قطبیت مثبت الکترود با جریان مستقیم استفاده می شود. برای فولاد ، از قطبیت منفی الکترود با جریان مستقیم استفاده می شود. صرف نظر از این ، همه اشکال جوشکاری گل میخ تخلیه قوس کشیده شده نیاز به گرم کردن هم چوب بست و هم جسم فلزی دارند. جوشکاری گل میخ چیست؟

انتخاب تریم بام فلزی

جوشکاری گل میخ چیست؟

از طرف دیگر ، جوشکاری گل میخ تخلیه خازن از این نظر متفاوت است که نیازی به استفاده از شار ندارد. و از آنجا که نیازی به شار ندارد ، یک فرآیند جوشکاری گل میخ سریعتر و کارآمدتر است. شرکت های تولیدی می توانند جوشکاری گل میخ تخلیه خازن را سریعتر از جوشکاری گل میخ کشیده انجام دهند. در واقع ، آمار نشان می دهد که متوسط ​​زمان جوشکاری برای جوشکاری گل میخ تخلیه خازن فقط 1 تا 6 میلی ثانیه است. جوشکاری گل میخ چیست؟

نحوه شناسایی فولاد با کیفیت پایین