فولاد معتدل چیست؟

قیمت میلگرد بافق یزد در مشهد

 

قیمت تیرآهن شاهین بناب در تهران

فقط بر اساس نام آن ، ممکن است تصور کنید که فولاد معتدل نوع منحصر به فردی از فولاد با نسبت خاص آهن به کربن است. در حالی که فولاد معتدل ، در واقع یک آلیاژ آهن است ، هنوز هم همان مقدار آهن و کربن فولاد معمولی دارد. با این وجود ، فولاد معتدل سطح بالاتری از مقاومت را ارائه می دهد ، و آن را برای برخی از کاربردهای تولیدی ترجیح می دهد. فولاد معتدل چیست؟

قیمت تیرآهن خوزستان در مشهد

 

مروری بر فولاد معتدل

فولاد معتدل به فولادی گفته می شود که با حرارت – در زیر نقطه ذوب خود ، که حدود 2500 درجه فارنهایت است – با آن کار می شود و سپس به منظور بهبود خواص فیزیکی آن ، سرد می شود. این برای افزایش مقاومت ، سختی و زبری فولاد استفاده می شود. وقتی فولاد گرم و سرد می شود ، خصوصیات فیزیکی آن تغییر می کند.

قیمت ورق سیاه روغنی

فولاد معتدل قرن هاست که وجود دارد. در ژاپن فئودالی ، تیغ سازها کاتاناها و سایر سلاح های تیغه ای را با استفاده از فولادهای معتدل می ساختند. این فرآیند شامل خرد شدن خاک رس در اطراف قسمتهای خاص تیغه فولادی ، گرم کردن تیغه در کوره و سپس خاموش شدن تیغه در آب بود. فولاد معتدل چیست؟

 

قیمت ورق رنگین بازار

از آن زمان ، فرآیندهای جدید فلزکاری ظهور کرده است ، اما مفهوم کلی خنک سازی همان ثابت مانده است. برای خواص فولاد ، فولاد تا دمای خاصی زیر نقطه ذوب خود گرم می شود و پس از آن فولاد خنک می شود.

کانالهای فولادی ضد زنگ سفارشی

مزایای فولاد معتدل

مزیت اصلی فولاد معتدل افزایش مقاومت است. وقتی فولاد گرم و سرد می شود ، قویتر می شود. در نتیجه ، بدون تسلیم تغییر شکل ، می تواند نیروی بیشتری را تحمل کند. فولاد معتدل همچنین در برابر سایش مقاومت بیشتری دارد. برای کاربردهای پرتنش ، این تنها دلیل کافی است که شرکت های تولید کننده فولاد معتدل را از انواع دیگر فولاد انتخاب کنند. فولاد معتدل چیست؟

 

مزایای استفاده از آهن گالوانیزه

Tempered vs Annealed Steel: تفاوت چیست؟

هر دو عمل پخت و پخت و پز و حرارت شامل گرمایش و سرمایش فولاد برای بهبود خصوصیات فیزیکی آن است. با این حال ، فولاد معتدل همان فولاد ضدزنگ نیست. آنیلینگ یک فرایند فلزکاری است که از روشی کندتر و کنترل شده برای خنک سازی استفاده می کند ، در حالی که خوی کاری یک فرآیند فلزکاری است که از یک روش خنک کننده سریعتر و کمتر کنترل شده استفاده می کند. با بازپخت ، فولاد تا دمای خاصی گرم می شود و پس از آن برای مدت طولانی به آرامی سرد می شود. فولاد آنیل دارای هدایت الکتریکی بهتر از نوع معتدل خود است ، اما فولاد معتدل مقاومت و سختی بالاتری را ارائه می دهد. فولاد معتدل چیست؟

 

راه حل لجستیک در صنعت ساخت و ساز

فولاد تنها فلزی نیست که می تواند خو گرفته شود. تعداد بیشماری از فلزات و آلیاژهای دیگر می توانند معتدل شوند. با این وجود ، فولاد معتدل در مقایسه با سایر فلزات و آلیاژهای معتدل ، چندین ویژگی جذاب را ارائه می دهد.

مدل سازی اسکلت ساختمان

برای این پست برچسبی وجود ندارد.

به روزرسانی قیمت ورق A283