درجه بندی فولاد

مشخصات تعیین کننده فولاد

قیمت میلگرد بافق یزد در مشهد

سیستم های درجه بندی فولاد ترکیب شیمیایی ، تصفیه و خصوصیات مکانیکی را در نظر می گیرند تا سازندگان را قادر به انتخاب محصول مناسب برای استفاده خود کنند. گذشته از درصد واقعی کربن و سایر آلیاژهای موجود در ماده ، ریزساختار نیز تأثیر قابل توجهی بر خصوصیات مکانیکی فولاد دارد.

قیمت تیرآهن شاهین بناب در تهران

درک تعریف ریزساختار – و نحوه دستکاری ریزساختار فولاد با استفاده از شکل گیری گرم و سرد و پس از ساختن بسیار مهم است. از این تکنیک ها می توان برای تولید محصولاتی با خواص مکانیکی خاص استفاده کرد. با این حال ، دستکاری ترکیب و ریزساختار منجر به معامله بین خصوصیات مختلف خواهد شد. به عنوان مثال ، فولاد سخت تر ممکن است در نهایت با کاهش مقاومت باشد.

قیمت تیرآهن خوزستان در مشهد

ساخت و ساز

ریزساختار ماده ، روشی است که در آن مولکول ها با نیروهای در حال کار بین این مولکول ها به هم متصل می شوند. فرایندهای گرمایش و سرمایش برای تغییر ریزساختار از شکلی به شکل دیگر و در نتیجه تغییر خواص مواد استفاده می شود.

قیمت ورق سیاه روغنی

ریزساختار با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست اما می توان آن را زیر میکروسکوپ بررسی کرد. فولاد می تواند چندین ریزساختار مشخص – فریت ، پرلیت ، مارتنزیت ، سمنتیت و آستنیت را به خود اختصاص دهد.

قیمت ورق رنگین بازار

فریت

فریت اصطلاحی است که برای ساختار مولکولی آهن خالص در دمای اتاق استفاده می شود. فولاد با محتوای کربن بسیار کم نیز از همین ساختار ریز استفاده می کند. شکل مشخص فریت یک ساختار بلوری مکعب بدن محور (BCC) است. از نظر بصری ، مکعبی را تصور کنید که در هر گوشه آن یک مولکول و در مرکز مکعب یک مولکول وجود دارد. بسته بندی مولکولها در BCC نسبت به سایر ریزساختارها حاوی مولکولهای بیشتری در هر مکعب است. با این حال ، مقدار کربنی که می تواند بدون تغییر ریزساختار فریت اضافه شود ، فقط در 0.006 at در دمای اتاق کم است.

قیمت نبشی

آستینیت

آستنیت یک ریزساختار است که هنگام گرم شدن آلیاژهای پایه آهن بیش از 1500 درجه فارنهایت اما زیر 1800 درجه فارنهایت تشکیل می شود. اگر آلیاژ صحیح مانند فولاد ، مانند نیکل در فولاد وجود داشته باشد ، این ماده حتی در صورت خنک شدن ، این ریزساختار را حفظ می کند. شکل مشخص آستنیت یک ساختار بلوری مکعبی صورت محور (FCC) است. از نظر بصری ، مکعبی را تصور کنید که در هر گوشه آن یک مولکول و در مرکز هر طرف مکعب ، یک مولکول وجود دارد. مولکولهای موجود در پیکربندی آستنیت نسبت به فریت متراکم تر هستند. آستنیت می تواند تا 2٪ کربن داشته باشد و یک ریزساختار رایج از فولاد ضد زنگ است.

ورق ها آلومینیوم شفاف

سیمانیت

هنگامی که فولاد کربن به محدوده آستنیت گرم می شود – و سپس بدون وجود آلیاژ برای حفظ شکل آستنیت ، خنک می شود ، ساختار ریز دوباره به فرم فریت برمی گردد. با این حال ، اگر مقدار کربن بیشتر از 0.006٪ باشد ، اتمهای کربن اضافی با آهن ترکیب می شوند و یک ترکیب شیمیایی به نام کاربید آهن (Fe3C) تشکیل می دهند

ویژگی ورق آجدار در ساختمان

که به آن سمنتیت نیز می گویند. سمانتیت به خودی خود اتفاق نمی افتد زیرا برخی از مواد به صورت فریت باقی می مانند.

قیمت پروفیل

مروارید

Pearlite یک ساختار چند لایه است که توسط لایه های متناوب فریت و سیمانیت ایجاد می شود. این اتفاق می افتد وقتی که فولاد به آرامی خنک می شود ، و یک مخلوط یوتکتیک ایجاد می شود. مخلوط یوتکتیک ترکیبی است که در آن دو ماده مذاب به طور همزمان بلور می شوند. در این شرایط ، فریت و سیمانیت هر دو همزمان تشکیل می شوند و در نتیجه لایه های متناوب درون ریزساختار ایجاد می شوند.

مارتنزیت

مارتنزیت دارای ساختار بلوری چهار ضلعی بدن محور است. این فرم میکرو کریستالی با خنک سازی سریع فولاد بدست می آید که باعث می شود اتمهای کربن در داخل شبکه آهنی محبوس شوند. نتیجه خالص ساختاری بسیار سخت و سوزنی مانند از آهن و کربن است. فولاد با ساختار ریز بلورین مارتنزیت معمولاً یک آلیاژ فولاد کم کربن است که حاوی حدود 12٪ کروم است.

برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان فولاد مهم است که از ریزساختار فولاد و چگونگی تأثیر آن بر خصوصیات مکانیکی مواد مطلع شوند. محتوای کربن ، غلظت آلیاژ و روشهای تمام آن در ساختار ریز تأثیر دارند و بنابراین می توانند برای دستکاری خواص محصول نهایی استفاده شوند. بسته به روش های اتمام و عملیات حرارتی مورد استفاده ، این امکان وجود دارد که دو نمونه با محتوای آلیاژ یکسان ، ریزساختارهای مختلفی داشته باشند.

شکل گیری داغ و سرد

هنگامی که فولاد مذاب ریخته شد ، باید به شکل نهایی خود درآید و سپس برای جلوگیری از خوردگی به پایان برسد. فولاد معمولاً به فرم های آماده ماشین سازی: شکوفه ها ، شمش ها و اسلب ها ریخته می شود. سپس اشکال ریخته گری با نورد تشکیل می شوند. نورد بسته به ماده و کاربرد آن می تواند گرم ، گرم یا سرد انجام شود. در حین نورد ، تغییر شکل فشرده سازی با استفاده از دو رول کار انجام می شود. رول ها به سرعت می چرخند تا همزمان فولاد را بین خود بکشند و فشار دهند.

محاسبه قیمت ورق st52

سرد شدن

شکل گیری سرد فرآیند نورد فولاد زیر دمای تبلور مجدد آن است. فشار وارد شده توسط رول ها بر روی فولاد باعث دررفتگی در میکرواست.