انواع فلز استیل

نمرات کم کربن

قیمت میلگرد بافق یزد در مشهد

از درجه های “L” برای ایجاد مقاومت در برابر خوردگی اضافی پس از جوشکاری استفاده می شود. حرف “L” بعد از یک عدد درجه فولاد ضد زنگ نشانگر کم بودن کربن است. سطح کربن برای جلوگیری از رسوب کاربید ، که می تواند منجر به خوردگی شود ، 03/0 درصد یا کمتر نگه داشته می شود. با توجه به درجه حرارت ایجاد شده در طی فرآیند جوشکاری (که می تواند منجر به رسوب کربن شود) – معمولاً از درجه های “L” استفاده می شود.

قیمت تیرآهن شاهین بناب در تهران

به طور معمول ، کارخانه های ضد زنگ این درجه های ضد زنگ را به عنوان دو گواهینامه مانند 304 / 304L یا 316 / 316L ارائه می دهند.حداکثر .08٪ کربن ؛ حداقل نیاز کربن وجود ندارد.انواع فلز استیل 

هاش سبک ۲۸ کره

درجه های ضد زنگ “H” حداقل 0/04٪ کربن و حداکثر 10٪ کربن دارند. کربن بالاتر به حفظ قدرت در دمای شدید کمک می کند. این گریدها با حرف “H” بعد از شماره گرید ضد زنگ نشان داده می شوند. استفاده از این نامگذاری زمانی خواهد بود که استفاده نهایی شامل یک درجه حرارت شدید باشد.

قیمت نبشی

نوع 304:

تعیین قمیت میلگرد بر اساس جدول وزنی آن

یکی از رایج ترین درجه های ضد زنگ (آستنیتی) است. محتوای بالای آن در کروم و نیکل باعث می شود که در هنگام ساخت تجهیزات پردازش برای صنایع شیمیایی (مواد شیمیایی ملایم) ، مواد غذایی / لبنیات و آشامیدنی ها ، گزینه ای مطلوب باشد. این درجه دارای ترکیبی عالی از مقاومت ، مقاومت در برابر خوردگی و قابلیت پارچه است.

نوع 316:

فولاد ضد زنگ در ساخت و ساز قسمت1

این درجه ضد زنگ دارای 18٪ کروم ، 14٪ نیکل و مولیبدن اضافه شده است. اینها در ترکیب مقاومت آن در برابر خوردگی را افزایش می دهند. به ویژه ، این مولیبدن است که به کنترل حمله خوردگی از نوع گودال کمک می کند. این درجه در برابر مقیاس گذاری در دمای حداکثر 1600 درجه فارنهایت مقاومت خواهد کرد. از نوع 316 در فرآوری شیمیایی ، صنایع کاغذ و کاغذ ، برای پردازش و توزیع مواد غذایی و آشامیدنی و در محیط های خورنده استفاده می شود. به دلیل مقاومت در برابر خوردگی در صنایع دریایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.انواع فلز استیل 

نوع 317:

حاوی درصد بالاتری از مولیبدن نسبت به 316 ، در محیط های بسیار خورنده مورد استفاده قرار می گیرد. محتوای مولیبدن این گرید باید بیشتر از 3٪ باشد. معمولاً در سیستم های اسکرابر دستگاه های کنترل آلودگی هوا که برای حذف ذرات و / یا گازها از جریان های خروجی صنعتی استفاده می شود.

نحوه کارکرد Bender / Cutter دستی MBC-16B

نوع 321:

حاوی افزودنی تیتانیوم حداقل پنج برابر مقدار کربن است. این افزودنی برای کاهش یا حذف بارش کاربید کروم – حاصل از جوشکاری یا قرار گرفتن در معرض دمای بالا – ساخته شده است. در صنعت هوافضا استفاده می شود.

خرید ورق با بهترین قیمت

نوع 347:

دارای مقاومت در برابر خوردگی نسبت به فولاد ضد زنگ نوع 321 در محیط هایی که به شدت اکسید می شوند ، بهبود یافته است. نوع 347 را باید برای کاربردهایی که نیاز به گرمایش متناوب بین 800 درجه فارنهایت (427 درجه سانتیگراد) تا 1650 درجه فارنهایت (899 درجه سانتیگراد) دارند ، یا برای جوشکاری در شرایطی که مانع از عمل جوشکاری پس از جوشکاری می شود ، در نظر گرفت.

فولادهای ضد زنگ دوبلکس (Ferritic-Austenitic)

گریدهای دوبلکس ترکیبی از مواد آستنیتی و فریتی هستند. این گریدها تقریباً دو برابر درجه های آستنیتی و فریتیک هستند. در حالی که آنها از سختی و شکل پذیری بهتری نسبت به گریدهای فریتی برخوردار هستند ، اما به سطح گریدهای آستنیتی نمی رسند. گریدهای دوبلکس مقاومت در برابر خوردگی بسیار نزدیک به گریدهای آستنیتی مانند 304 و 316 دارند. گرید 2205 بیشترین استفاده را در کلاس دوبلکس دارد.انواع فلز استیل 

نوع 2205:

Duplex 2205 به طور ایده آل برای محیط های فشار بالا و بسیار خورنده مناسب است. همچنین دارای خواص خوردگی و خستگی زیاد در برابر فرسایش و همچنین انبساط حرارتی پایین تر و هدایت حرارتی بالاتر از آستنیت است. استفاده از این درجه باید محدود به دمای زیر 315 درجه سانتی گراد باشد ، زیرا قرار گرفتن در معرض دمای بالا با افزایش مدت باعث ایجاد مواد شکننده می شود.

نوع 2304:

Duplex 2304 معمولاً در همان برنامه هایی که از آلیاژهای 304 و 316L استفاده می شود ، استفاده می شود. مقاومت آن در برابر خوردگی بسیار نزدیک یا کمی بهتر از گریدهای آستنیتی 304 و 316 است ، اما مقاومت تسلیم آن تقریباً دو برابر شده است. برای استفاده در دمای بین -50 تا 300 درجه سانتیگراد مناسب است. این درجه دارای مقاومت مکانیکی بالا و مقاومت بالایی در برابر ترک خوردگی در برابر تنش است. قابلیت جوشکاری ، تراش پذیری خوب و ساخت آن آسان است.

نوع 2507:

Duplex 2507 یک فولاد ضد زنگ فوق العاده دوبلکس است. این در کاربردهایی است که به مقاومت و مقاومت در برابر خوردگی استثنایی نیاز دارند ، مانند تجهیزات شیمیایی ، پتروشیمی و آب دریا. این گرید مقاومت عالی در برابر تنش کلرید ، ترک خوردگی ، رسانایی گرمایی بالا و ضریب انبساط حرارتی پایین دارد. سطح بالای کروم ، مولیبدن و نیتروژن مقاومت بسیار خوبی در برابر حفره ، شکاف و خوردگی عمومی ایجاد می کند.انواع فلز استیل 

آشنایی با قیمت آهن و فاکتورهای محاسبه آن

بارش-سخت شدن (PH) فولادهای ضد زنگ

بارش ضد زنگ فولاد ضد زنگ را می توان با عملیات حرارتی تقویت و سخت کرد. این ترکیب منحصر به فرد از توانایی پارچه ، مقاومت ، سهولت عملیات حرارتی و مقاومت در برابر خوردگی را که در هیچ کلاس دیگری از مواد وجود ندارد ، به طراح ارائه می دهد. این گریدها شامل 17Cr-4Ni (17-4PH) و 15Cr-5Ni (15-5PH) هستند.

۱۰ کشور بزرگ تولید فولاد در جهان

نوع 17-4: آلیاژ 17-4 یک فولاد ضد زنگ سخت کننده رسوب کروم و مس است که برای کاربرد استفاده می شود. انواع فلز استیل 

استعلام قیمت ورق A516