از چه کلاس آلومینیومی باید استفاده کنیم

آلومینیوم چیست :

قیمت میلگرد بافق یزد در مشهد

آلومینیوم یک فلز رایج است که هم برای کاربردهای صنعتی و هم غیرصنعتی استفاده می شود. در بیشتر موارد ، ممکن است انتخاب درجه مناسب آلومینیوم برای کاربرد مورد نظر دشوار باشد. اگر پروژه شما هیچگونه تقاضای فیزیکی یا ساختاری ندارد و زیبایی آن مهم نیست ، تقریباً هر درجه آلومینیوم کار را انجام می دهد.

قیمت تیرآهن شاهین بناب در تهران

ما مختصراً مختصات هر یک از خصوصیات نمرات را جمع آوری کرده ایم تا درک مختصری از کاربردهای آنها را به شما ارائه دهیم.از چه کلاس آلومینیومی باید استفاده کنیم 

استعلام قیمت ورق A516

آلیاژ 1100:

قیمت تیرآهن خوزستان در مشهد

این درجه از نظر تجاری آلومینیوم خالص است. نرم و قابل انعطاف است و قابلیت کار عالی دارد و آن را برای کاربردهای با فرم دهی دشوار ایده آل می کند. می توان آن را با استفاده از هر روشی جوش داد ، اما قابل درمان با حرارت نیست. مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی دارد و معمولاً در صنایع شیمیایی و صنایع غذایی استفاده می شود.

قیمت ورق سیاه روغنی

آلیاژ 2011:

مقاومت مکانیکی بالا و قابلیت های عالی ماشینکاری از نکات قابل توجه در این درجه است. اغلب نامیده می شود – آلیاژ ماشینکاری رایگان (FMA) ، یک انتخاب عالی برای پروژه هایی که روی ماشین های تراش اتوماتیک انجام می شود. ماشینکاری با سرعت بالا در این گرید تراشه های ریز تولید می کند که به راحتی پاک می شوند. آلیاژ 2011 یک انتخاب عالی برای تولید قطعات پیچیده و دقیق است.از چه کلاس آلومینیومی باید استفاده کنیم 

قیمت ورق رنگین بازار

آلیاژ 2014:

آلیاژ مبتنی بر مس با مقاومت بسیار بالا و قابلیت ماشینکاری عالی. این آلیاژ به دلیل مقاومت در بسیاری از کاربردهای ساختاری هوا فضا معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد.

کانالهای فولادی ضد زنگ سفارشی

آلیاژ 2024:

یکی از رایج ترین آلیاژهای آلومینیوم با مقاومت بالا است. با ترکیبی از مقاومت بالا و مقاومت در برابر خستگی عالی ، معمولاً در مواردی که نسبت قدرت به وزن مطلوب باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد. این گرید را می توان تا پایان بالا ماشین کاری کرد و در صورت نیاز با عملیات حرارتی بعدی در شرایط بازپخت تشکیل داد. مقاومت در برابر خوردگی این درجه نسبتاً کم است. در صورت بروز این مسئله ، از 2024 معمولاً به صورت پوشش آنودایز یا به صورت روکش دار (لایه سطحی نازک آلومینیوم با خلوص بالا) که به Alclad معروف است استفاده می شود.

مزایای استفاده از آهن گالوانیزه

آلیاژ 3003:

بیشترین کاربرد را در بین آلیاژهای آلومینیوم دارد. یک آلومینیوم خالص تجاری با منگنز اضافه شده برای افزایش مقاومت (20٪ قوی تر از درجه 1100). این مقاومت در برابر خوردگی و کارایی عالی دارد. این گرید می تواند به صورت عمیق کشیده یا چرخانده شود ، جوش داده شود یا لحیم شود.

به روزرسانی قیمت ورق A283

آلیاژ 5052:

این بالاترین آلیاژ مقاومت در برابر گریدهای غیر قابل درمان با گرما است. مقاومت خستگی آن از بیشتر گریدهای آلومینیوم بیشتر است. آلیاژ 5052 مقاومت خوبی در برابر جو دریا و خوردگی آب نمک و کارایی عالی دارد. به راحتی می توان آن را رسم کرد و به شکل های پیچیده ای درآورد.

آلیاژ 6061:

همه کاره ترین آلیاژهای آلومینیوم قابل حرارت ، در حالی که بسیاری از کیفیت های خوب آلومینیوم را حفظ می کند. این گرید دارای طیف وسیعی از خواص مکانیکی و مقاومت در برابر خوردگی است. این می تواند توسط اکثر تکنیک های متداول ساخته شود و در شرایط بازپخت کاری خوبی دارد. با تمام روش ها جوش داده می شود و می توان آن را جوش داد. در نتیجه ، در طیف گسترده ای از محصولات و برنامه ها که در آن به ظاهر و مقاومت در برابر خوردگی بهتر با مقاومت خوب نیاز است ، استفاده می شود. شکل های Tube و Angle در این درجه به طور معمول گوشه های گرد دارند.از چه کلاس آلومینیومی باید استفاده کنیم

آلیاژ 6063:

معمولاً به عنوان آلیاژ معماری شناخته می شود. دارای خواص کششی منطقی بالا ، ویژگی های عالی عالی و مقاومت بالایی در برابر خوردگی است. اغلب در برنامه های مختلف داخلی و خارجی معماری و تزئینات یافت می شود. برای کاربردهای آنودایزینگ بسیار مناسب است. اشکال Tube و Angle در این درجه به طور معمول گوشه های مربعی دارند.

قیمت پروفیل

آلیاژ 7075:

این یکی از بالاترین مقاومت آلیاژهای آلومینیوم موجود است. از نسبت قدرت به وزن بسیار خوبی برخوردار است و به صورت ایده آل برای قطعات با تنش زیاد استفاده می شود. این گرید را می توان در صورت بازسازی و در صورت نیاز تحت عملیات حرارتی قرار داد. همچنین می تواند به صورت نقطه ای یا فلش جوش داده شود (قوس و گاز توصیه نمی شود).از چه کلاس آلومینیومی باید استفاده کنیم