کربن استیل در مقابل فولاد ضد زنگ

بیاموزید که چگونه ترکیبات شیمیایی مختلف بر روی فولاد تأثیر می گذارد:

قیمت میلگرد بافق یزد در مشهد

فولاد در انواع محصولات از هوا فضا گرفته تا ظروف آشپزخانه یافت می شود. چنین کاربردهای متنوعی نیاز به یک ماده متنوع دارد – و فولاد متناسب با آن است”فولاد” در واقع یک خانواده کامل از آلیاژهای فلز را توصیف می کند ، با صدها درجه خاص برای کاربرد ، با این حال بیشتر مردم فولاد را در دو دسته گسترده درک می کنند:.

ورق ها آلومینیوم شفاف

فولاد کربن و فولاد ضد زنگ همان مواد اساسی آهن و کربن را دارند. تفاوت اصلی آنها محتوای آلیاژ است – فولاد کربن دارای 10.5 درصد آلیاژ است ، در حالی که فولاد ضد زنگ باید حاوی 10.5 درصد کروم یا بیشتر باشد. این تفاوت اساسی چیزی است که خصوصیات فیزیکی متمایز را به فولاد کربن و فولاد ضد زنگ می بخشد.کربن استیل در مقابل فولاد ضد زنگ

روش های لوله کشی

قیمت نبشی

ترکیب فولاد:

عناصر اساسی فولاد آهن و کربن است. به طور کلی ، فولادهای با محتوای کربن بالاتر سخت و شکننده هستند ، در حالی که فولادهای با محتوای کربن کمتر ، شکل پذیر و سخت هستند.البته به ندرت به همین سادگی است. عناصر آلیاژی مانند کروم ، مولیبدن ، نیکل ، منگنز یا سیلیکون را می توان به منظور افزایش مقاومت در برابر خوردگی یا دستیابی به تعادل بهتر بین استحکام و مقاومت ، به آن افزود.

قیمت تیرآهن شاهین بناب در تهران

فولاد کربن:

فولاد کربن از آهن و کربن 0.12 – 2.00 درصد تشکیل شده است. تعریف گسترده تر شامل فولادهای آلیاژی است که همچنین می تواند تا 10.5 درصد محتوای آلیاژ داشته باشد. حتی در محدوده زیر دو درصد کربن ، اختلاف زیادی در خصوصیات فیزیکی – به ویژه سختی وجود دارد.وقتی مردم در مورد فولاد کربن صحبت می کنند ، معمولاً به فولاد پر کربن استفاده شده در چاقوها و ابزارها اشاره می کنند. فولادهای با کربن بالا بسیار سخت هستند ، که باعث می شود در مقاومت در برابر سایش و حفظ فرم خوب باشند. آنها می توانند قبل از تغییر شکل در برابر نیروی قابل توجهی مقاومت کنند.

آشنایی با قیمت آهن و فاکتورهای محاسبه آن

متأسفانه ، فلزات سخت نیز شکننده هستند: هنگامی که تحت تنش کششی شدید قرار می گیرند ، احتمال ترک خوردن فولادهای کربن بالا نسبت به خم شدن بیشتر است.فولادهای کم کربن به دلیل (1) هزینه تولید پایین ، (2) شکل پذیری بیشتر و (3) سهولت استفاده در ساخت ، بیشتر از کربن زیاد متداول هستند. فولادهای کم کربن به جای شکستن ، تحت تنش تغییر شکل می دهند و همین شکل پذیری باعث می شود که فولادهای کم کربن به راحتی ماشین کاری و جوشکاری شوند. آنها اغلب در پانل های بدنه اتومبیل ، پیچ و مهره ها ، لوازم جانبی ، لوله های بدون درز و صفحات فولادی استفاده می شوند.

استعلام قیمت ناودانی

فولاد ضد زنگ :

پایه مخلوط کن استنلس استیل که خمیر نان را ورز می دهداز فولاد ضد زنگ به دلیل توانایی عملکرد در محیط های مرطوب و بدون زنگ زدگی در گیاهان شیمیایی و غذایی استفاده می شود.فولاد ضد زنگ حاوی آهن ، کربن و حداقل 10.5 درصد محتوای کروم است. کروم کلیدی است – با اکسیژن واکنش داده و یک لایه منفعل ایجاد می کند که از فولاد در برابر خوردگی محافظت می کند. این محافظت احتمال زنگ زدگی از جنس استنلس استیل را کاهش می دهد – مهم برای وسایل منزل در فضای باز ، مانند بولاردها ، نصب شده در محیط های مرطوب. هرچه مقدار کروم بیشتر باشد ، مقاومت در برابر خوردگی نیز بهتر است.

آشنایی با میز جوش

توجه به درجه فولاد ضد زنگ هنگام خرید لوازم خانگی و سایر اقلام بزرگ بلیط مهم است. همه فولادها برابر نیستند. یک فولاد ضد زنگ با حداقل محتوای کروم 10.5٪ بسیار ارزان تر و دوام کمتری نسبت به یک با 16٪ دارد و تفاوت در هزینه های نگهداری و عمر مفید نشان می دهد.

فولاد کربن در مقابل چاقو های فولادی ضد زنگ:

سرآشپزهای خانگی اغلب چاقوهای ضد زنگ را انتخاب می کنند. افراد حرفه ای اغلب فولاد پر کربن را انتخاب می کنند.چرا؟ چاقوهای ضدزنگ بیشتر در دسترس هستند و نگهداری آنها آسان است. به طور کلی از فولادهای ضد زنگ مارتنزیتی برای برش لبه ها استفاده می شود. این فولادهای ضد زنگ نسبت به سایر گریدها سخت ترند. با این وجود آنها به اندازه فولادهای پر کربن حتی سخت تر نیز شکننده نیستند: می توان آنها را در ماشین ظرفشویی انداخت یا در مقابل سنگ مرمر بچرخانید.برای آشپز خانگی که کار دقیق چاقو انجام نمی دهد ، این اغلب کافی است. پیشگیری از زنگ زدگی به تیز نگه داشتن تیغه در این زمینه کمک می کند. اکسیدهای آهن در لبه برش چاقو را به همان اندازه که ساییده می شود کسل می کنند.سرآشپزهای حرفه ای اغلب (اما نه همیشه!) چاقوهای فولادی پر کربن را ترجیح می دهند. این چاقوها را می توان تا لبه بسیار تیز لبه زد و به طور کلی مقاومت بیشتری در برابر سایش دارند تا ضد زنگ. گریدهای با کربن بالا حتی در برابر استفاده منظم منظم ، لبه ظریف تری دارند. فلز بسیار سخت نیز بسیار شکننده است: وقتی نیروهای ضربه خیلی زیاد شوند ، فلز خم نمی شود ، می شکند. این بدان معناست که لبه های چاقوی پر کربن در اثر برخورد کمتر از حالت خارج می شوند و لبه آن را به دلیل پیچیدگی های مختلف از دست می دهند.

نام گذاری چدن ها خاکستری

در عوض آنها یک خط خوب و تمیز را حفظ خواهند کرد ، و هنگامی که آنها بشکنند ، تراشه می کنند.فولاد سخت مانند این نیاز به مراقبت بیشتری دارد. قبل از دور ریختن روغن برای جلوگیری از زنگ زدگی ، شستشو پس از استفاده در شرایط بسیار شور یا اسیدی و لبه زدن مجدد آن در برابر سنگ (به جای فولاد). این مراحل نگهداری باعث می شود که فولادهای پر کربن برای سرآشپز سطح بالا یا حرفه ای که ورقه های نازک کاغذی را برش می دهد بیشتر از یک سرآشپز خانگی متوسط ​​باشد که دقت آن نسبت به نگهداری آسان از اهمیت بیشتری برخوردار است.کربن استیل در مقابل فولاد ضد زنگ

استعلام قیمت ورق A516