۱۰ کشور بزرگ تولید فولاد در جهان

جهان در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۱,۵۳۵ میلیون تن آهن خام تولید و مصرف کرد . اقتصادهای نوظهور به سرعت از نمودار تولید بالا می‌روند و برخی از آن‌ها به اندازه ۵۰ درصد تولید ناخالص فولاد خام سهم دارند .جهش اقتصادی در فن‌آوری ، افزایش سطح درآمد پایه ، و عوامل سیاسی – سیاسی – اقتصادی – اقتصادی تا حدی به افزایش تقاضا کمک می‌کند که به نوبه خود ، کشورها را وادار به افزایش تولید می‌کند

قیمت میلگرد بافق یزد در مشهد

و در برخی موارد مازاد ایجاد می‌کند .اما تولید و یا صادرات مازاد یک روند نگران‌کننده برای اقتصاد جهانی است . مازاد تولید فولاد به معنای صادرات مازاد به قیمت بسیار پایین است که منجر به کاهش شدید تقاضای خارجی برای فولاد و اخراج در خارج از کشور می‌شود .بسیاری از قدرت‌های جهانی برای کاهش تولید و صادرات مازاد به منظور نجات بازار کار به دنبال کاهش هستند .۱۰ کشور بزرگ تولید فولاد در جهان 

قیمت تیرآهن شاهین بناب در تهران

این مقاله ، روند عمده تولید فولاد در جهان را به تفصیل شرح می‌دهد و به خواننده اجازه می‌دهد تا در مورد سوالاتی که در رابطه با تجارت جهانی فولاد و آینده آن است ، یک نظر آگاهانه تشکیل دهد .

قیمت تیرآهن خوزستان در مشهد

۱. چین :

چین از همه اهداف پیشی گرفت و به a میلیون تن آهن خام در سال ۲۰۱۶ رسید .تولید فولاد خام بیش از حد چین پیش از این چندین کشور از جمله ایالات‌متحده ، اتحادیه اروپا و هند را به خود جلب کرده‌است ، چرا که آن‌ها ادعا می‌کنند که جعبه Pandora را باز کرده‌است .ایالات‌متحده و دیگر اقتصادهای بزرگ در حال برگزاری گفتگوهایی با چین بر روی صادرات بسیار ارزان و مازاد خود هستند . همانند روزنامه نگاران برتر ، اقتصاددانان ، و تحلیلگران سیاسی و سیاسی ، قیام‌های مردمی در مورد نیاز به نگه داشتن کارخانه‌ها و تولید ناخالص داخلی در هر زمانی بالا ، چین را مجبور می‌کند تا فولاد crude بیشتری نسبت به کل نیازهای جهان تولید کند .

قیمت ورق سیاه روغنی

بنا بر گزارش‌ها ، این کار به مشاغل آن‌ها کمک می‌کند تا سالم بمانند .اما چندین کشور ادعا می‌کنند که چین از ” بازارهای غربی به عنوان انبارهای صادر کننده” استفاده می‌کند و باعث اخراج انبوه از ساحل و تولید کم فولاد در ایالات‌متحده شده‌است .صادرات چین به ۱۰۶.۶ میلیون تن رسید و از سال ۲۰۰۹ شاهد رشدی بی‌سابقه بوده‌است . کره‌جنوبی ، ویتنام و فیلیپین بزرگ‌ترین خریدار فولاد چین هستند .بیشتر شرکت‌های تولید کننده فولاد چین دولتی و دولتی هستند .گروه Hesteel و گروه Baosteel بزرگ‌ترین پردازنده‌های ساخته‌شده از چین هستند و به استیل جهانی و بازارهای متحد نیاز دارند .

قیمت ورق رنگین بازار

به روزرسانی قیمت ورق A283

اتاق نمای ظرفیت تولید نیز چین را به سهم ۵۰ % از تولید جهانی فولاد تبدیل کرده‌است . رشد چین در بخش فولاد به دلیل عوامل اقتصادی – اقتصادی همراه با توسعه داخلی و نیز افزایش نفوذ geo – سیاسی در دریای جنوب چین ایجاد شده‌است .

قیمت ورق رنگین بازار

۲. ژاپن :

اگرچه نمودارها در حال نوسان هستند، ژاپن میزان تولید فولاد خود را در بالای ۱۰۴ میلیون تن بعد از سقوط از ۱۱۰.۶ میلیون تن در سال ۲۰۱۴ حفظ کرده‌است .دلیل این سقوط به افزایش گسترده مالیات بر فروش در کشور جزیره اختصاص دارد . هیچ اجماع روشنی در مورد هر نوع احیا وجود ندارد . با این حال ، یک محرک می‌تواند به بهبود کشور به عنوان هر متخصص کمک کند .ژاپن دومین صادرکننده بزرگ فولاد با درجه بالا با ۴۰.۴ میلیون تن متریک در سراسر جهان است . علی‌رغم کاهش تولید ، این کشور موفق به افزایش ۲۲ درصد رشد صادرات شده‌است . کره‌جنوبی ، تایلند و چین خریداران عمده فولاد ژاپن هستند .

گریدهای فولاد کربنی

۳. هند :

هند به عنوان هر اقتصاددان برجسته در ستون‌های مشهور در صدر ژاپن قرار دارد تا به دومین تولید کننده بزرگ فولاد خام در جهان تبدیل شود . پس از رسیدن به ۹۵ میلیون تن در پایان سال ۲۰۱۶ ، اقتصاد چهارمین کشور جهان ۱۰۱ میلیون تن متریک در فوریه ۲۰۱۷ تولید کرد که به سرعت ۱۱ درصد افزایش یافت.هند ، چهاردهمین صادرکننده فولاد خام ، ۱۰ میلیون تن فولاد به خریداران جهانی تامین کرده‌است . هند به میزان ۷۵ درصد رشد در صادرات را براساس چند تخمین داشته‌است . تخمین‌های دیگر تا ۱۰۱ و ۱۴۲ درصد افزایش یافت . با این حال ، واردات نزدیک به ۲۵ درصد کاهش‌یافته است .

بزرگ‌ترین خریداران فولاد هند ، نپال ، بلژیک و بنگلادش هستند .

گروه استیل TATA ، شرکت فولاد هند با مسئولیت محدود . ( SAIL ) و شرکت فولاد JSW با مسئولیت محدود تولیدکنندگان فولاد در هند هستند . اینها همچنین به عنوان یکی از بزرگ‌ترین steelmakers کیفیت صادرات در جهان شناخته می‌شوند .

۴. ایالات‌متحده آمریکا :

پس از تجربه افت شدید تولید فولاد خام از ۸۸.۲ میلیون تن به ۷۸.۶ میلیون تن در سال ۲۰۱۶ ، به نظر نمی‌رسد که وضعیت سلامتی فولاد آمریکا بهبود یابد .محققان بازار ادعا می‌کنند که واردات مازاد و مازاد از اقتصادهای در حال توسعه بزرگ باعث اجبار داخلی به بازارهای غربی برای بستن عملیات و رها کردن شغل و ایجاد کسری تولید می‌شود .ایالات‌متحده ، بزرگ‌ترین وارد کننده فولاد ، در حال مذاکره با چندین تولید کننده بزرگ در اقتصادهای در حال توسعه است تا صادرات اضافی را مهار کند که می‌تواند فاجعه‌بار برای بازار جهانی باشد .اقتصاددانان ، با این حال ، پیش‌بینی می‌کنند که وضعیت کنونی تولید فولاد به حالت عادی باز خواهد گشت .با وجود این ، آمریکا هنوز فولاد درجه بالایی را به ۱۵۰ کشور صادر می‌کند که بزرگ‌ترین خریداران کانادا و مکزیک هستند . Nucor ، فولاد آمریکا و ArcelorMittal بزرگ‌ترین steelmakers در ایالات‌متحده هستند .۱۰ کشور بزرگ تولید فولاد در جهان 

قیمت پروفیل

۵. روسیه :

پس از افزایش تولید در سال ۲۰۱۴ ، سیلوهای تولیدی فولاد روسیه با کاهش تدریجی خروجی در سال ۲۰۱۶ به ۶۸.۶ میلیون تن کاهش پیدا کرده‌است . با این وجود در ربع اول سال ۲۰۱۷ ، روسیه تقریبا ً ۷۰.۸ میلیون تن استیل تولید کرد .روسیه زمین خود را به عنوان سومین صادرکننده بزرگ فولاد با ۳۱.۱ میلیون تن صادرات فولاد در سال ۲۰۱۶ حفظ کرده‌است . قدرت جهانی نیز شاهد افزایشی ۲۲ درصدی در صادرات از سال ۲۰۱۱ بوده‌است .روسیه بیشتر به ترکیه ، تایوان و مکزیک صادر می‌کند . بزرگ‌ترین تولید کنندگان فولاد روسیه عبارتند از : فولاد Novolipetsk ، گروه Evraz و سوراستال JSC .

۶. کره‌جنوبی :

کره‌جنوبی ششمین تولیدکننده بزرگ فولاد است که بیش از ۶۸ میلیون تن فولاد را در سال ۲۰۱۶ پردازش می‌کند .با این حال ، روند تولید ، نوسان را با کاهش سریع در اوایل سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد . کارشناسان ادعا می‌کنند که این ارقام تنها در صورتی تنظیم شده‌اند که قبل از پایان سال مالی هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است .کشور همچنین چهارمین صادرکننده بزرگ فولاد خام در جهان است . و خریداران عمده آن چین ، ایالات‌متحده و ژاپن هستند .با شرکت POSCO و شرکت فولاد Hyundai بزرگ‌ترین تولید کننده فولاد کره‌جنوبی است که صادرات به حدود ۳۰ میلیون تن رسیده‌است .

۷. آلمان :

آلمان که به خاطر فولاد درجه بالا شناخته می‌شود ، جایگاه خود را به عنوان هفتمین تولید کننده بزرگ فولاد در جهان حفظ کرده‌است . تا سال ۲۰۱۶ ، تولید فولاد آن برابر با ۴۲.۱ میلیون تن بوده‌است که تنها یک کاهش کوچک از نتایج سال ۲۰۱۵ است .این مرکز در حال حاضر پنجمین صادرکننده بزرگ فولاد خام است . فرانسه ، لهستان و هلند ، مشتریان فولاد ساخته آلمان هستند .فولاد ساخته آلمان عموما ً در بخش‌های خودرو و اسلحه مورد استفاده قرار می‌گیرد .طبق نظر کارشناسان ، آلمان در سال‌های آینده از نظر میزان تولید به بسیاری از کشورهای دیگر پیشی خواهد گرفت .

۸. ترکیه :

پس از سقوط تدریجی در تولید به دلیل شورش‌های سیاسی منطقه‌ای ، سیلوهای فولاد ترکیه و واحدهای تولیدی با افزایش شدید از ۳۱.۵ میلیون تن متریک به ۳۳.۲ میلیون تن ( یا ۹.۷ % رشد ) تا ماه مه ۲۰۱۷ دوباره احیا شده‌اند .صادرات فولاد ترکیه به میزان ۲ درصد افزایش یافت و از ۱۴.۸ میلیون تن متریک در سال ۲۰۱۵ به ۱۵ میلیون تن در سال ۲۰۱۶ رسید بزرگ‌ترین مصرف کنندگان فولاد ترک ، ایالات‌متحده ، مصر و امارات‌متحده‌عربی هستند .بزرگ‌ترین تولید کنندگان فولاد در ترکیه گروه Erdemir ، Icdas و Habas هستند .

۹. برزیل :

بحران اقتصادی برزیل به شدت خروجی فولاد crude را به میزان نزدیک به ۳ میلیون تن کاهش داده‌است که در حال حاضر ۳۰ / ۲ میلیون تن متریک تن در سال ۲۰۱۶ است .بنا به گفته یک انجمن ملی فولاد در برزیل ، از سال ۲۰۱۴ ، صنعت فولاد ملت آمریکای جنوبی ۸۳ واحد فعال را بسته و بیش از ۴۰،۰۰۰ شغل را به تعویق انداخته و سرمایه‌گذاری‌های به ارزش ۳.۲ میلیارد دلار را به تعویق انداخته‌است .طبق این انجمن ، کشور تولید فولاد خام خود را تا حدود ۹.۲ درصد کاهش داد . این امر بر بخش‌های متحد از جمله خودرو تاثیر گذاشته‌است .صادرات فولاد برزیل ۲ درصد و ۱۳.۴ میلیون تن بوده‌است .بزرگ‌ترین تولید کننده فولاد در برزیل عبارتند از: Gerdau ، ArcelorMittal ، USIMINAS و CSN .و حتی با وجود این که برزیل همچنان در ردیف تولیدکنندگان استیل جهانی قرار دارد ، وضعیت آن بنا به گفته متخصصان هر زمانی زودتر بهبود نخواهد یافت .۱۰ کشور بزرگ تولید فولاد در جهان 

خرید ورق با بهترین قیمت

۱۰. اوکراین :

کشورهای اروپای شرقی ، اوکراین ، از هشتم تا دهم در سال ۲۰۱۶ از لحاظ تولید فولاد خام ، از هشتم تا دهم کاهش‌یافته است . یک درگیری نظامی ادامه‌دار ، تولید فولاد این کشور را فلج کرده‌است که در حال حاضر بر ۲۴.۲ میلیون تن است ، چرا که در بخش شرقی که بیشتر واحدهای فولادی در آن قرار دارند در حال وقوع است .تا سال ۲۰۱۷ ، اوکراین هجده میلیون تن را صادر کرد که نشان‌دهنده کاهش ۳۰ درصدی صادرات کلی در میان شکست سیاسی بود .مصر ، ترکیه و ایتالیا بزرگ‌ترین مصرف کنندگان محصولات فولادی اوکراین هستند .کارشناسان امیدوارند که خروجی فولاد خام این کشور شاهد کاهش اندکی از نزدیک به ۲ میلیون تن بوده‌است .اوکراین هنوز یک رتبه در ده تولیدکننده بزرگ و صادر کنندگان فولاد خام دارد .۱۰ کشور بزرگ تولید فولاد در جهان