محافظت سطوح فلزی از سایش و خراش

جلوگیری از سایش وحفظ سطح عملکرد و طول عمر مولفه ها:

قیمت میلگرد بافق یزد در مشهد

پوشش ناشی از اصطکاک بیشتر بین دو سطح جفت گیری است . دامنه ما پوشش‌های مقاوم در برابر سایش از سطوح آسیب ناشی از تولید حرارت ناشی از دو سطح مشابه ، فرسایش و روغنکاری نامناسب محافظت می‌کند .مقاومت Abrasion تضمین می‌کند که پوشش‌های مقاوم در برابر خراش برای کاربردهایی که در آن استفاده از lubricants مایع ( نفت ، گریس و غیره ) به علت مهاجرت ، بار بیش از حد ، دمای شدید یا رویه تخلیه نشده ناموفق است اعمال می‌کنیم .

قیمت تیرآهن شاهین بناب در تهران

ما همچنین طیف وسیعی از پوشش‌ها و plating را فراهم می‌کنیم که سختی یک سطح را افزایش می‌دهد تا عمر را در برنامه‌های فرسایش بالا طولانی‌تر کند. محافظت سطوح فلزی از سایش و خراش

قیمت تیرآهن خوزستان در مشهد

۴ پوشش مقاوم در برابر سایش برای فلز سبک:

کانالهای فولادی ضد زنگ سفارشی

فلزات سبک به صنایع خودروسازی , هوافضا , حمل و نقل و صنایع دیگر تبدیل شده‌اند . ارایه امکان کاهش وزن و عملکرد مقرون‌به‌صرفه , آن‌ها می‌توانند به افزایش بهره‌وری , عملکرد و تولید پایدار در این صنایع کمک کنند .با وجود نسبت‌های مثبت به وزن مناسب آن‌ها ، فلزات سبک‌وزن معمولا ً سختی پایینی دارند و مقاومت ضعیف در برابر فرسایش مکانیکی را نشان می‌دهند . به عنوان مثال ، آلومینیوم در معرض فرسودگی ناشی از اصطکاک ، ساخت سطح مهندسی سطح و پوشش‌های پیشرفته ضروری برای استفاده در بسیاری از کاربردها می‌باشد .تنوع گسترده کاربردها و تقاضای متعاقب آن برای این فلزات سبک‌وزن ، طیف وسیعی از راه‌حل‌های سطحی را به وجود آورده‌است . این راه‌حل‌ها در قدرت ، تکنیک کاربرد ، ضخامت و ترکیب شیمیایی متفاوت است . بررسی تفاوت بین این روش‌ها یک گام کلیدی در جستجوی شما برای پوشش بهینه برنامه شما است .

آشنایی با قیمت آهن و فاکتورهای محاسبه آن

  1. نیاز به پوشش مقاوم در برابر سایش ، ابتدا مهم است که تشخیص دهیم ” مقاومت به سایش ” یک اصطلاح چتر است و انواع مختلفی از سایش مثل ضربه ، کج‌خلقی ، خراش ، اصطکاک و دیگران وجود دارد .
  2. به طور سنتی ، بر این باور بود که سختی بالا ( H ) یک سطح ماده مقاومت به سایش خوب را خواهد داد . این امر به نوبه خود درست است اما انواع مختلفی از مکانیزم فرسودگی را در نظر نمی‌گیرد . در حقیقت ، سطح انطباق نیز برای اجازه تغییر شکل زیر لایه بدون شکست بسیار مفید است . یک شاخص مفیدتر برای این که آیا پوشش سخت خواهد بود ، نسبت سختی و استحکام کششی آن به سختی آن است ( قدرمطلق یانگ ، E ) . Coatings با نسبت بالای H / E چقرمگی شکست را نشان می‌دهد و می‌تواند تغییر شکل زیر لایه را بدون تسلیم تحمل کند . این خواص به تنهایی مقاومت در برابر the را نسبت به سختی تنها نسبت به سختی به دست می‌آورند . مثال‌هایی از نسبت H / E در جدول زیر نشان‌داده شده‌است .

تماس با ما

  1. دومین ویژگی مهم برای پوشش مقاوم در برابر سایش , اصطکاک کم بین روکش و همتای wearing است . اصطکاک یک پدیده تاحدی پیچیده است که توسط فرمول ماکروسکوپی شناخته‌شده F = µN خلاصه شده‌است . کاهش ضریب اصطکاک , σ , انتقال انرژی بین سطوح لغزشی را کاهش می‌دهد در نتیجه پتانسیل آسیب را کاهش می‌دهد . این می‌تواند تا حدی با تمیز کردن سطح تا زبری سطح به دست آید . متناوبا , معرفی یک لایه روان‌کننده , کم‌تر قادر به حفظ یک نیروی برشی , بین سطوح انتقال انرژی و در نتیجه آسیب را کاهش می‌دهد . این لایه‌ها می‌توانند گاز , مایعات و یا حتی برخی از جامدات مانند گرافیت یا MoS [2 ] باشند , که دارای ساختارهای لایه‌لایه با لایه‌های کوپل شده ضعیف هستند که به راحتی می‌توانند تحت نیروهای برشی عمل کنند . این رویکرد کاهش اصطکاک در مواردی که اصطکاک کم نیاز است عمل می‌کند . به عنوان مثال سطوح تحمل پذیر اما برای مثال کم‌تر مفید است . به عنوان مثال سطحی ترمز که در آن انتقال انرژی بین سطوح لازمه اولیه است.محافظت سطوح فلزی از سایش و خراش

لایه‌های فلز سبک‌وزن :

فولاد معتدل چیست؟

در نهایت ، در مواردی که باره‌ای نرمال ( N ) بین دو سطح را شامل می‌شود ، این روکش ممکن است نیاز به داشتن قابلیت‌های باربری باری داشته باشد ، به خصوص اگر دارای قدرت بالاتر از زیر لایه باشد . این مورد اغلب در مورد لایه‌های فلز سبک‌وزن است ، که مقاومت نسبتا ً کم آن‌ها ممکن است در غیر این صورت از تنش‌های Hertzian ارایه‌شده توسط شریک فرسایش پشتیبانی کند . در این مورد ، دو رویکرد استفاده از یک پوشش بسیار ضخیم است که ممکن است قادر به حفظ بار بدون شکست یا شکستگی ، یا افزایش استحکام سطح فلز پایه با انتشار عناصر ثانویه در شبکه آن باشد .

۱. coats سطح سخت anodizing سخت در یک فرآیند مشابه با تکنیک‌های اسید سولفوریک استاندارد تولید می‌شوند . دماهای بالاتر و پارامترهای زمان پردازش مختلف برای تشکیل لایه‌های اکسید کننده سخت‌تر و ضخیم‌تر به کار می‌روند .

آشنایی با انواع لوله و قیمت آن

 

۲. Nitriding Nitriding یک درمان حرارتی سخت است . لایه محافظ سخت است ، اندامی باریک دارد و با معرفی نیتروژن به سطح خارجی رشد می‌کند .

تیتانیم و آلیاژ های آن را بشناسید

نکته:

مناسب‌ترین کاربرد برای تکنیک‌های nitriding برای موادی است که در حجم‌های پایین تولید می‌شوند . همچنین مسایلی با مواد هندسه پیچیده نیز وجود دارند ، زیرا فشار کافی برای تشکیل لایه‌های نازک لازم است ، بنابراین برای پوشش مقیاس پذیر بیشتر ، مواد ساده توصیه می‌شود .

۳. اکسیداسیون الکترولیتی پلاسما ( PEO ) آلومینیوم , تیتانیوم و منیزیم همگی می‌توانند با یک روکش PEO ( اکسیداسیون الکترولیتی پلاسما ) افزایش یابند . این تا حدودی به دلیل انعطاف‌پذیری در فرآیند تشکیل سه مرحله‌ای به شرح زیر است :

۴. روکش فلزی نیکل electroless ( EN ) احتمالا ً محبوب‌ترین و موثرترین نوع مواد شیمیایی یا autocatalytic برای آلومینیوم و تیتانیوم است  این کار شامل رسوب یک کامپوزیت ‌های Ni – P در یک حمام شیمیایی , تولید پوشش‌ها از یکنواختی عالی و ایجاد قدرت است . این پوشش‌ها دارای سختی بالا , lubricity طبیعی , شکل‌پذیری و مقاومت به سایش , و تبدیل آن‌ها به یک روکش بسیار خوب در کاربردهای فرسایش لغزش هستند . مقاومت فرسودگی اضافی را می‌توان با گنجاندن سیلیسیم کاربید به پوشش ( پوشش Nicasil ) ایجاد کرد .

استعلام قیمت ناودانی