فولاد ضد زنگ دوبلکس

استفاده جهانی از فولاد ضد زنگ دوبلکس نسبتاً کم است و از این ماده مرموز اطلاعات کمی در دست است. ما اسرار این فلز ، فواید و کاربردهای آن را فاش می کنیم.فولاد ضد زنگ دوبلکس

تعیین قمیت میلگرد بر اساس جدول وزنی آن

فولاد ضد زنگ دوبلکس – یک ترکیب مفید

فولاد ضد زنگ دوبلکس ترکیبی از هر دو دانه فریتی و آستنیتی فولاد ضد زنگ است. ترکیب شیمیایی اساسی فولاد ضد زنگ دوبلکس ترکیبی برابر از فریت و آستنیت است. این ترکیب برخی از خواص بسیار مفید را برای این خانواده از فولادهای ضد زنگ ایجاد می کند.رایج ترین درجه فولاد ضد زنگ دوبلکس 2205 است ، و بعد از آن 2507 که فوق دوبلکس است ، دنبال می شود. این گریدها و سایر گریدهای دوبلکس بسته به محیط و کاربرد نهایی می توانند به عنوان جایگزین انواع فولاد ضد زنگ 304 / L ، 316 / L ، 904L و بیشتر استفاده شوند. سازه های ضد زنگ می توانند بخشهای فولادی دوبلکس سفارشی و استاندارد تولید کنند ، به عنوان مثال تیرهای فولاد ضد زنگ ، کانال ها ، زاویه ها ، سه راهی و غیره.

مشخصات و مزایای فولاد ضد زنگ دوبلکس

3 مزایای بازرسی از سایت ساخت و ساز

چهار منطقه اصلی وجود دارد که در آن فولاد ضد زنگ دوبلکس عملکرد بهتری نسبت به فولاد ضد زنگ آستنیتی و فریتی معمولی دارد. این ویژگی های خاص عبارتند از:مقاومت بالاتر و خصوصیات مکانیکی – فولاد ضد زنگ دوبلکس می تواند تا دو برابر مقاومت مکانیکی یا از درجه های فولاد ضد زنگ فریتیک یا آستنیتی داشته باشد. مقاومت عملکرد و همچنین مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر خستگی بهبود می یابد زیرا مربوط به مقاومت تسلیم است.مقاومت در برابر خوردگی – مانند اکثر درجه های فولاد ضد زنگ ، مقاومت در برابر خوردگی نیز یک امر ضروری است. مقاومت فولاد ضد زنگ دوبلکس در برابر خوردگی موضعی ، مانند حفره و حمله شکاف ، بسیار خوب است. بسیاری مقاومت در برابر ترک خوردگی در برابر استرس را به عنوان بزرگترین مزیت مقاطع فولادی دوبلکس در مقایسه با پروفیل های استاندارد فولاد ضد زنگ آستنیتی می دانند که این یک مشکل شایع است.قابلیت کار – ماشین سازی فولاد ضد زنگ دوبلکس نسبتاً آسان است و جوشکاری مقاطع فولادی دوبلکس را می توان با تمام فرایندهای معمول استفاده کرد.فولاد ضد زنگ دوبلکس

قیمت پروفیل

پتانسیل پس انداز هزینه – خواص مقاومت بالاتر در عملکرد فولاد ضد زنگ دوبلکس به مهندسین اجازه می دهد تا بدون کاهش عملکرد سازه ، با مقاطع سبک تر طراحی کنند. این به طراحان امکان صرفه جویی در هزینه زیادی را می دهد.

جوشکاری فولاد ضد زنگ دوبلکس

میله های گرد فولاد ضد زنگ 321 / 321H

اگرچه فولاد ضد زنگ دوبلکس را می توان با روش های معمول جوش داد ، اما مطالعات زیادی در مورد خنک شدن سریع جوش هشدار می دهند زیرا این امر می تواند منجر به انجماد ساختار فریتی شود. این محتوای فریت نامتعادل می تواند منجر به از دست دادن مقاومت در برابر خوردگی شود. از طرف دیگر ، یک فرآیند خنک کننده بیش از حد آهسته می تواند منجر به تشکیل مراحل ثانویه شود. این همچنین می تواند مقاومت در برابر خوردگی را تحت تأثیر قرار دهد.

جوشکاری لیزری-ترکیبی از فولاد ضد زنگ دوبلکس

تفاوت بین فولاد ضد زنگ 304 و 316

از دست دادن مقاومت در برابر خوردگی در امتداد جوش ممکن است در کاربردهایی که فولاد ضد زنگ دوبلکس فقط به دلیل مقاومت در برابر عملکرد و خواص مکانیکی آن انتخاب شده است ، حیاتی نباشد. اما موارد بسیاری وجود دارد که مقاومت در برابر خوردگی بسیار مهم است. بنابراین Stainless Strukturals یک روش جوشکاری لیزری-ترکیبی ایجاد کرده است که می تواند فرایند خنک سازی را کنترل کند و مقاومت در برابر خوردگی را از دست ندهد.روش Laser-Hybrid ما ترکیبی از جوشکاری لیزر و قوس است. این قابلیت اطمینان ، کنترل فرایند و تکرارپذیری بالاتر در جوشکاری فولاد ضد زنگ دوبلکس را تضمین می کند. با استفاده از این روش مقاومت در برابر خوردگی منطقه جوش و حرارت تحت تأثیر ماده اصلی است. اگرچه به نظر می رسد رمز و راز دیگری باشد ، اما جوشکاری لیزر-هیبرید یک فرآیند جوشکاری کاملاً شناخته شده و پذیرفته شده است.

خرید ورق با بهترین قیمت

با توسعه این فرآیند ، Stainless Strukturals می تواند تمام پروفیل های استاندارد و خاص را در فولادهای ضد زنگ دوبلکس تولید کند. ما اشکال را در درجه های فولاد ضد زنگ دوبلکس 2101 ، 2205 و 2507 جوش داده ایم.فولاد ضد زنگ دوبلکس

استفاده از فولاد ضد زنگ دوبلکس در برنامه شما

قیمت تیرآهن خوزستان در مشهد

فولاد ضد زنگ دوبلکس اساساً برای هر محیطی که مقاومت و مقاومت در برابر خوردگی در آن مهم باشد مورد نیاز است. علاوه بر این ، می توانید از آن در جایی استفاده کنید که مقاطع فولادی دوبلکس در معرض عناصر تهاجمی قرار بگیرند. برخی از کاربردهای متداول در مورد فولاد ضد زنگ دوبلکس شامل محیط های دریایی مانند سکوهای نفتی دریایی یا سازه های دریایی و همچنین امکانات شیرین سازی و تصفیه آب است. مبدل های حرارتی یا مخازن تحت فشار ، کارخانه های شیمیایی و تانکرها نیز غالباً دارای مقاطع فولادی دوبلکس هستند. علاوه بر این ، فولاد ضد زنگ دوبلکس در تولید کاغذ و کاغذ و همچنین مواد غذایی و آشامیدنی یافت می شود.

محصولات لوله های فولادی

اخیراً ، بخشهای فولادی دوبلکس در بسیاری از کاربردهای ساختمانی و معماری مورد استفاده قرار گرفته اند. این فقط به دلیل خواص ساختاری آن نیست ، بلکه از نظر زیبایی نیز خوشایند است.

قیمت تیرآهن شاهین بناب در تهران

سازه های ضدزنگ به بسیاری از پروژه ها و صنایع مختلف از جمله فولاد ضد زنگ دوبلکس کمک کرده است. برخی از موارد اصلی شامل موارد زیر است.فولاد ضد زنگ دوبلکس

قیمت میلگرد بافق یزد در مشهد