قیمت ناودانی ساده در تهران

ناودانی های  (Channel) از دسته پروفیل های  u  شکل هستند که در مقاطع فولادی و شاخه ای با مقطع باز قرار دارد  و در صنعت ساختمان سازی از جمله :قیمت ناودانی ساده در تهران

مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول از طریق فرآیند نورد گرم و با مقطع عرضی شکل u در اندازه های مختلف تولید می شود و  معیار نام گذاری آن برحسب سانتی متر خواهد بود  که فاصله خارجی بین دو بال روی محور عرضی نمایش داده می شود معیار نام گذاری ناودانی ارتفاع قیمت ناودانی در تهران  برحسب سانتی متر محاسبه می گردد که فاصله خارجی بین  دو بال روی محور  عرضی آن نمایش داده می شود به عنوان مثال :اگر ارتفاع ناودانی ۶ سانتیمتر باشد به آن ناودانی نمره ۶ گفته می شود.

ناودانی ها از لحاظ شکل ظاهری در دو نوع  بال موازی و بال شیب دار از ارتفاع ۳ تا ۴۰ سانتیمتر و با طول ۰.۳ تا ۱۲ متر تولید می گردد و براساس ابعاد و وزن به دو دسته  :

تقسیم بندی می گردد. ناودانی های تولید شده در اکثر کارخانه های داخلی از دو  نوع سبک  بوده و از وزن پایین تری برخوردار می باشد به نسبت جدول اشتال و ناودانی های سنگین  وزن و ابعادی برابر با استاندارد  های جدول اشتال دارد که در برخی از کارخانه ها  داخلی و اروپایی تولید می شود.قیمت ناودانی ساده در تهران

ناودانی مشبک

ناودانی های نوع مشبک از ورق گرم گالوانیزه شده که از طریق نورد سرد یا گرم تولید شده است به وجود می آید  و در جهت مصارف گوناگون همانند  :

مورد استفاده قرار می گیرد.قیمت ناودانی ساده در تهران

ناودانی ساده

این سبک  ناودانی های در دو  گرید  صنعتی و ساختمانی با ورق گرم  تولید  می شود و می تواند  در صورت نیاز به صورت  گرم  و یا سرد  گالوانیزه شود این محصول در ابعاد :

 1. ۸
 2. ۱۰
 3. ۱۲
 4. ۱۴
 5. ۱۶

تولید می گردد و ناودانی از ارتفاع ۳۰ تا ۴۰۰ میلیمتر موجود بوده و بیشتر برای ساختن پل های باربر و موارد مشابه به کار برده می شود.

ناودانی

نکات مهم :

ناودانی های نمره 8 تا 18 به روش نورد گرم یا در اصطلاح (Hot Rolling) که یکی از روش متداول در زمینه شکل دهی فلزات است تولید می گردد در روش نورد گرم در ابتدا شمش های فولادی را که از نوع شمش یا بلوم هستند  با مقطع و طول مشخص به درون کوره های حرارتی نورد می ریزند  و پس از رسیدن به درجه حرارت مورد  نظر و عبور از قفسه های ابتدایی نورد  یعنی عبور از غلتک ها  مقطع آن را کاهش و طول آن را افزایش می دهند که در نهایت  با عبور از قفسه های نورد کاری میانی و پایانی به شکل ناودانی تبدیل و سپس توسط یک قیچی گرم به طول مناسب برش داده می شود.قیمت ناودانی ساده در تهران

نکته :

بلوم (Bloom) یا شمشه از فرآورده‌های میانی نورد فولاد است که سطح مقطع آن بزرگ‌تر از ۲۳۰ سانتیمتر مربع می باشد. سطح مقطع آن مربع شکل و با عرض بیشتر از 15 سانتی متر و کمتر از 30 سانتی متر است . از بلوم ها برای ساخت انواع :

 1. ریل
 2. تیر آهن
 3. قوطی
 4. نبشی
 5. ناودانی
 6. سپری

مورد استفاده قرار می گیرد. ناودانی ها از جمله پروفیل های فولادی کربنی هستند که به طور گسترده در صنایعی اعمم از :

 1. ساختمان‌سازی
 2. پل‌سازی
 3. ماشین‌آلات
 4. سازه‌های دریایی

و..مورداستفاده قرار می گیرد. این سبک  مقاطع که دارای هندسه ظاهری خاصی هستند که از آن را از سایر پروفیل ها متمایز می کند. رایج ترین  نوع پروفیل ها که در سایزهای مختلفی تولید می شود از جنس فولاد است که به آن ها ناودانی آهنی نیز گفته می شود. ناودانی های فولادی در مقایسه با سایر محصولات فولادی که از این ماده تولید می شود سبک تر و انعطاف پذیر تر است که همین ویژگی به سازندگان این امکان را می‌دهد تا در صورت نیاز از پیچش استفاده کنند.قیمت ناودانی ساده در تهران